mobile

Rusza 34. Turniej Wola Cup

Od piątku do niedzieli odbywała się będzie pierwsza część 34. Turniej Wola Cup. O zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach powalczy szesnaście drużyn z całej Polski.

Marcin Kalicki
Rusza 34. Turniej Wola Cup

W kategorii młodzików (U-15) wszystkie zespoły podzielone zostały na cztery grupy, w których każdy zagra z każdym. Najlepsze drużyny powalczą o podium wolskiego turnieju. Przez trzy dni zawodów w Hali Sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60 rozegranych zostanie czterdzieści osiem spotkań. O końcowy triumf powalczą: UMKS MOS Wola I Warszawa, UMKS MOS Wola II Warszawa, UMKS MOS Wola III Warszawa, KS Metro Warszawa, SMS Sparta AGH Kraków, AKS V LO Rzeszów, Kadra Małopolski, Koral Wrocław, Enea Energetyk Poznań, UKS Olimp Ostrołęka, UKS 5 Wołomin, BKS Chemik Bydgoszcz, Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, RCS Czarni Radom i Joker Piła.

- Turniej Wola Cup to dla naszego klubu bardzo ważne wydarzenie sportowe, zwykle w randze międzynarodowej,  które ma swoją renomę w środowisku siatkówki młodzieżowej w Polsce, a nawet w Europie. 34. edycja Wola Cup to kawał naszej historii, wiele wspomnień i anegdot związanych z realizacją tej imprezy. To są zawody, które również mają na celu integrację naszej społeczności klubowej, a przy okazji są również wyzwaniem organizacyjnym, szczególnie dla naszych młodych trenerów - powiedział Krzysztof Felczak, wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa.

Wolski turniej to wiele lat ciekawej rywalizacji. Zawody z przerwami organizowane są od 1980 roku i zawsze skupiają czołowe kluby nie tylko polskiej, ale i europejskiej siatkówki. Dotychczas podczas Wola Cup swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy sześćdziesięciu dwóch klubów zagranicznych oraz setki z całego kraju. Zawody te to bardzo dobre miejsce na pokazanie swoich umiejętności szerszej publiczności. To w tym turnieju brali udział znakomici reprezentanci Polski m.in. Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos czy Paweł Zagumny.

- W tym roku organizujemy ten turniej w bardzo trudnym czasie pandemii koronawirusa, prawdopodobnie bez udziału naszych przyjaciół z zagranicy. Nie poddajemy się i po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się na realizację kolejnej edycji tej imprezy. Wdrożyliśmy wiele zasad sanitarnych, które będą obowiązywały uczestników, mających na celu ochronę zdrowia zawodników, trenerów, sędziów i organizatorów. Nasza impreza będzie miała inny charakter niż zwykle, również dlatego, że "Wola Cup" odbędzie się bez udziału publiczności - zaznacza Krzysztof Felczak.

W dniach 27-29 listopada odbędzie się turniej młodzików (U-15), zaś w terminie 11-13 grudnia zawody mini-siatkówki (U-13). - Mamy nadzieję zobaczyć, z meczów będą transmisje na naszej stronie facebookowej, wiele ciekawych akcji i wspaniałą postawę młodych siatkarzy. Serdecznie chciałbym podziękować za wsparcie naszym partnerom: miastu stołecznemu Warszawie, Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu "Wola" i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Wola". Miło nam, że patronem medialnym imprezy został Informator Stolicy - mówi wiceprezes Felczak.

Zapraszamy i my na śledzenie zawodów na Facebooku MOS Wola Warszawa oraz czytania relacji w Informatorze Stolicy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda