mobile

Rusza #Academy_Smolna

Warszawa uruchamia program doradczo-szkoleniowy skierowany do osób już prowadzących lub planujących założenie własnej firmy. Przedsiębiorcy, będą mogli bezpłatnie skorzystać z wiedzy praktyków i certyfikowanych trenerów, stworzyć swój indywidualny biznes plan oraz uzyskać wsparcie w jego wdrożeniu.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Rusza #Academy_Smolna

Realizujemy wiele działań budujących i rozwijających kompetencje biznesowe naszych mieszkańców. Program #Academy­_Smolna jest o tyle niepowtarzalny, że łączy komponent szkoleń z tematycznym doradztwem niezależnie od rodzaju firmy i dojrzałości biznesowej przedsiębiorcy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Projekt obejmuje dwie grupy docelowe osób. Pierwsza to ci, którzy planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To właśnie dla nich powstał sprofilowany program umożliwiający walidację, czyli sprawdzenie potencjału posiadanego pomysłu biznesowego i jego krytyczną ocenę. Druga grupa to przedsiębiorcy, a więc grono, które już wystartowało w biznesie, ale potrzebuje wsparcia i chce się dalej rozwijać.

Łącznie wsparciem doradczym zostanie objętych co najmniej 200 warszawiaków. Dla każdego z nich przewidziany jest 49-godzinny program szkoleniowy. Uczestnicy będą mogli skorzystać z otwartych szkoleń z zakresu tworzenia modelu biznesowego firmy, kreowania innowacyjnych strategii produktów, sprzedaży, marketingu internetowego i social media, organizowania i zarządzania zespołem, przygotowania biznes planu, prowadzenia działań metodą lean start-up, a także z pozyskiwania finansowania na rozwój firmy. W projekcie przewidziano dodatkowo 500 godzin doradczych, a także internetowe webinaria, czyli specjalne internetowe szkolenia umożliwiające dwustronną komunikację.

– Przedsiębiorcom brakuje niezbędnej wiedzy biznesowej lub formalnej. Program ten ma wesprzeć właśnie takie osoby. Cieszę się, że najlepsi specjaliści z naszego zespołu będą mogli służyć radą i profesjonalnym wsparciem – mówi Jacek Aleksandrowicz, prezes fundacji Polska Przedsiębiorcza.

Zarówno doradztwo, jak i szkolenia będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4 i potrwają do grudnia 2018 r.

Zgłoszenia na stronie: http://firma.um.warszawa.pl.

Program doradztwa biznesowego, prawnego i finansowo-księgowego finansowany jest przez m.st. Warszawę, a cykl szkoleń realizuje fundacja Polska Przedsiębiorcza.

Warszawa wspiera przedsiębiorców

Miasto pomaga przedsiębiorcom już na wczesnym etapie ich rozwoju. Do działającego z sukcesem od kilku lat Centrum Przedsiębiorczości Smolna, w 2016 r. dołączył kolejny inkubator – Centrum Kreatywności Targowa, dedykowany sektorowi kreatywnemu. Początkujący przedsiębiorcy z Mazowsza mogą tam między innymi wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach czy skorzystać z darmowych sal szkoleniowych.

Warszawa realizuje również szereg darmowych programów szkoleniowych i spotkań networkingowych dla przedsiębiorców, mających na celu wsparcie ich kwalifikacji oraz pomoc w rozwoju własnych pomysłów biznesowych. Szkolenia, warsztaty, wykłady eksperckie i śniadania networkingowe oraz indywidualne doradztwo to cyklicznie orgaznizowane wydarzenia, jakie miasto nieodpłatnie zapewnia początkującym przedsiębiorcom.

Ponadto Warszawa kładzie duży nacisk na rozwój innowacyjnych biznesów oraz komercjalizację badań naukowych, dlatego ze środków miejskich finansowane są również programy akceleracyjne.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Fot.: https://pixabay.com/pl/laptopa-biuro-strony-pisanie-3196481/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda