mobile
REKLAMA

Rusza nowa kampania informacyjna - #ŚródmieściePrzeciwPrzemocy

Co 40 sekund jakaś kobieta doświadcza przemocy. Z tego powodu ginie nawet 500 kobiet rocznie. Agresja w domu to jednak wciąż temat intymny, którego unikamy. Jak rozpoznać działania przemocowe? Jak reagować? Gdzie szukać pomocy? Właśnie powstał film omawiający zachowania w związku. W śródmiejskich szkołach ponadpodstawowych rusza kampania edukacyjna.

informacja prasowa
Rusza nowa kampania informacyjna -  #ŚródmieściePrzeciwPrzemocy

W ten weekend został zaprezentowany nowy film z udziałem  urzędników, urzędniczek, radnych oraz zarządu, w którym jest mowa  o postawach identyfikujących zachowania w związkach. Jest to projekt przygotowany w związku z finałem kampanii „16 dni przeciw przemocy”. Dzisiaj rusza kampania informacyjna w śródmiejskich szkołach ponadpodstawowych.

„16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć” to kampania o zasięgu międzynarodowym. Jest poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć. Nazwa projektu jest nieprzypadkowa bowiem wyznacza ją czas, pomiędzy Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, który przypada 25 listopada, a Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka obchodzonym 10 grudnia.

To właśnie w tę grudniową został  zaprezentowany mediach społecznościowych efekt pracy urzędników – film który jest wskazówką dla każdego, jak rozpoznać różne sytuacje i zachowania w naszych związkach. Można go obejrzeć pod na stronie: https://fb.watch/hmy2UDJtYt/.

Film to 'początek działań edukacyjnych dla młodzieży. Dziś w ramach kampanii informacyjnej, pierwsze kroki są skierowane do śródmiejskich szkół ponadpodstawowych, w których pojawią się plakaty informacyjne oraz linijki z Przemocometrem, w formie zakładki do książki. Ich celem jest edukowanie na temat tego czym jest przemoc i jak ją rozpoznać. Dzięki odpowiedziom na pytania z listy można sprawdzić czy związek jest zdrowy i oparty na relacji partnerskiej czy może jest toksyczny. Przemocometr pomoże młodym ludziom rozpoznać pierwsze sygnały w swoim codziennym życiu. 

Kobietobójstwo i przemoc ze względu na płeć to wciąż temat mało zbadany, ale ogólne statystyki są przerażające i mówią same za siebie. Na stronie Centrum Praw Kobiet możemy zobaczyć, że co 40 sekund jedna kobieta doświadcza przemocy. Jest to aż 800 tys. kobiet w wieku 16-60 lat. W związku z tym rocznie z tego powodu ginie nawet 500 kobiet! Razem zmierzmy się z przemocą.

fot. um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda