mobile

Ruszył remont Parku Sowińskiego

Rozpoczęła się modernizacja zabytkowego, najstarszego na Woli i chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Parku Sowińskiego. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji konserwatora zabytków mogły ruszyć prace remontowe. Dzielnica na ten cel przeznaczy blisko 3 mln zł.

Informacja prasowa
Ruszył remont Parku Sowińskiego

Teren zielony u zbiegu ul. Elekcyjnej i ul. Wolskiej jest od dawna jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców. Jest także pierwszym publicznym parkiem, który powstał na terenie robotniczej Woli. Park Sowińskiego oddano do użytku 3 sierpnia 1936 r, jego pomysłodawcami byli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Woli, a autorami projektu Zygmunt Hellwig i Kazimierz Kozłowski.

- W trakcie II Wojny Światowej park został częściowo zniszczony, po czym został odrestaurowany. W 1964 roku teren został rozbudowany i powiększony o amfiteatr, który służy mieszkańcom Woli do dziś - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Teraz w zabytkowym Parku im. gen. Józefa Sowińskiego ruszyły prace remontowe. - Bardzo długo czekaliśmy na opinię konserwatora zabytków, dopiero po jej uzyskaniu mogliśmy rozpocząć prace - mówi burmistrz Strzałkowski.

Modernizacja będzie kosztowała 2,85 mln zł.

- Dzięki remontowi to miejsce nabierze dawnego blasku, gdyż projekt remontu nawiązuje do przedwojennej koncepcji parku - mówi Marek Sitarski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. - Renowacja obejmie m.in. zabytkowe poidełko znajdujące się na terenie parku. Jest ono tak stare, jak sam park - dodaje. Odrestaurowanie poidełka to tylko jeden z elementów remontu. Kolejnymi są m.in. demontaż starej i budowa całkowicie nowej toalety publicznej wraz z niezbędnymi przyłączami, modernizacja mocno już wysłużonego ogrodzenia parku, modernizacja ścieżek parkowych czy montaż elementów małej architektury, jak kosze na śmieci czy nowe ławki. Na koniec teren oczywiście będzie uprzątnięty, a w parku pojawi się nowa zieleń. Mimo remontu części parku, jest on ciągle dostępny dla mieszkańców. Prace mają potrwać do listopada 2018 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda