mobile
REKLAMA

Ruszyła kampania obywatelskiego oporu -aktywiści blokują mosty

Wtargnięcie na koncert w filharmonii, oblanie farbą Warszawskiej Syrenki, a dziś blokada mostów, to działania aktywistów z organizacji Ostatnie Pokolenie. Dzisiejszą akcję zapowiadali już wcześniej i mówią o niej „kampania obywatelskiego oporu”. Członkowie organizacji pojawili się na moście Śląsko – Dąbrowskim i Świętokrzyskim

NKK
Ruszyła kampania obywatelskiego oporu -aktywiści blokują mosty

- Stawiamy ultimatum: macie czas do wyborów samorządowych na spełnienie naszych postulatów. Zignorowani przystąpimy do kampanii obywatelskiego nieposłuszeństwa – tak jeszcze 4 marca w swoich mediach społecznościowych pisali aktywiści z organizacji Ostatnie Pokolenie zanosząc specjalny list m.in. do premiera. Ich postulaty to: skokowe zwiększenie inwestycji w kolej i komunikację zbiorową poprzez przekazanie 100% środków z budowy nowych dróg ekspresowych i autostrad na regionalne i lokalne połączenia kolejowe i autobusowe od 2025 roku, a także wprowadzenie zintegrowanego biletu na transport lokalny i regionalny w Polsce za 50 złotych miesięcznie.

Postulaty nie zostały spełnione, co aktywiści skomentowali w ten sposób: „Rząd swoim milczeniem udowodnił, że listy i petycje nie działają i nie przyniosą potrzebnej zmiany na czas. Nowy rząd miał różnić się od poprzedniej władzy. Miał słuchać głosu obywateli. Tymczasem zignorował list, złożony oficjalnymi kanałami. Nie odpowiedział na nasze postulaty. Tym samym nie pozostawia nam wyboru -musimy rozpocząć kampanię obywatelskiego oporu".

Dziś aktywiści pojawili się na warszawskich mostach. Zakłócali ruch na Moście Śląsko – Dąbrowskim oraz Świętokrzyskim. Podobnie miało być na Moście Poniatowskiego, jednak tu policji udało się skutecznie zareagować.

W ubiegłym roku blokowali m.in. Marsz Niepodległości.

O ostatnim proteście Ostatniego Pokolenia pisaliśmy tu: https://informator-stolicy.pl/artykul/zdewastowali-syrenke-warszawska-to-protest-aktywistow

fot. FB Ostatnie Pokolenie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda