mobile
REKLAMA

Samorząd województwa mazowieckiego zadba o zdrowie kobiet

Mazowieckie powiaty i miasta na prawach powiatu mogą już składać wnioski o dofinansowanie zadań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką najczęściej występujących u kobiet chorób, m.in. nowotworowych. Ruszyła pierwsza edycja programu samorządu województwa „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”. Nabór wniosków trwa do 7 marca. Warto się zgłaszać, ponieważ do rozdania są 3 mln zł.

informacja prasowa
Samorząd województwa mazowieckiego zadba o zdrowie kobiet

Na Mazowszu dominują kobiety! W naszym regionie jest ich ponad 2,8 mln, co stanowi przeszło połowę ogólnej liczby mieszkańców województwa. Według statystyk najliczniejszą grupę stanowią panie w wieku 35-39 lat.

 

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podkreśla, że dbałość o zdrowie Mazowszanek jest dla samorządu priorytetem. – W tym roku po raz pierwszy rusza bardzo ważny program „Mazowsze dla zdrowia kobiety”. Chcemy w ten sposób zachęcić samorządy do promowania zdrowia kobiet. Jest to o tyle ważne, że w trakcie pandemii wiele pań przestało wykonywać badania profilaktyczne.

Założenia programu

Celem projektu jest wspieranie zadań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką chorób najczęściej występujących u kobiet, m.in. nowotworów, chorób uroginekologicznych czy osteoporozy. Mogą to być zarówno świadczenia zdrowotne, czyli możliwość wykonania podstawowych i ważnych badań, takich jak USG piersi, mammografia czy cytologia. Ważnym aspektem programu jest także promocja zdrowia i edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb kobiet w różnym wieku, w ramach której odbędą się m.in. akcje informacyjne i warsztaty, na których kobiety dowiedzą się, jak dbać o zdrowie, także psychiczne.

Kto może starać się o wsparcie?

Dofinansowanie mogą otrzymać mazowieckie powiaty i miasta na prawach powiatu. Pomocą finansową z budżetu województwa zostaną objęte zadania własne samorządów powiatowych z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Co ważne, nie mogą to być projekty o charakterze inwestycyjnym. Więcej informacji na temat programu na stronie www.mazovia.pl.

Mazowsze stawia na zdrowie kobiet

Program „Mazowsze dla zdrowia kobiety” to niejedyna forma wsparcia ze strony samorządu. Mieszkanki naszego regionu mogą również liczyć na pomoc w ramach programu wykrywania raka piersi na wczesnym etapie czy leczenia niepłodności z wykorzystaniem metody in vitro. Władze województwa rokrocznie przeznaczają też ogromne środki na modernizacje wojewódzkich szpitali, w tym oddziałów ginekologiczno-położniczych.

fot. mazovia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda