mobile
REKLAMA

Sauna nad Zalewem Karczunek

Obchodzący w tym roku 10. rocznicę powstania – Zalew Karczunek w Kałuszynie z kolejną atrakcją. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów tuż przy zbiorniku wodnym powstała sauna.

Marcin Kalicki
Sauna nad Zalewem Karczunek

– Dzisiaj otworzyliśmy kolejną atrakcję nad kałuszyńskim zalewem – naszą saunę, o którą walczyliśmy prawie dwa lata – powiedział podczas uroczystego otwarcia obiektu Arkadiusz Czyżewski, burmistrz Kałuszyna. – Jestem bardzo dumny, że to kałuszyński zalew przyciąga bardzo dużo osób, praktycznie od Warszawy do Siedlec. To jest duma miasta, to jest miejsce wypoczynku, to jest atrakcja, ale i zachęta do osiedlania się w Kałuszynie. To miejsce przeznaczone do rekreacji, do zdrowego trybu życia, tak bardzo nam wszystkim potrzebnego. Zapraszam wszystkich do Kałuszyna nad Zalew Karczunek – zachęca włodarz miasta.

W ramach inwestycji powstał budynek z zapleczem socjalnym dla ratowników, sauną, toaletami, przebieralnią i prysznicami. Nie byłoby tego obiektu, gdyby nie uzyskane dofinansowanie w kwocie 100 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Miasto przeznaczyło dodatkowo na ten cel 60 000 złotych.

Sauna jest obiektem ogólnodostępnym zarządzanym przez Gminę Kałuszyn. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-21:00, w soboty w godz. 12:00-22:00, a w niedziele w godz. 12:00-21:00. Jednocześnie może w niej przebywać maksymalnie dziesięć osób. Jest sauną suchą typu fińskiego z maksymalną temperaturą do 1050C. Osoby poniżej osiemnastego roku życia mogą korzystać z uroków sauny pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych. Z obiektu nie mogą korzystać osoby z przeciwwskazaniami medycznymi, zachowujące się w sposób zagrażający innym oraz te, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub działanie środków odurzających.

Kałuszyńska sauna – pierwsza tego typu w powiecie mińskim – to nie tylko ukłon w kierunku fanów morsowania, ale również doskonały sposób na przyciągnięcie jeszcze większej liczby turystów odwiedzających miasto.

Marcin Kalicki  

fot.UM Kałuszyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda