mobile
REKLAMA

„Segreguję, bo szanuję. Warszawa jest w porządku”. Konkurs fotograficzny z okazji 95. urodzin MPO Warszawa

1 lipca 1927 roku. To historyczna data powstania Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie. To właśnie wtedy Magistrat Warszawy powołał do życia Zakład Oczyszczania Miasta - pierwsze samodzielne przedsiębiorstwo zajmujące się utrzymaniem czystości i zagospodarowaniem odpadów. Miejska spółka ma już 95 lat i w związku z jubileuszem przygotowała tematyczny konkurs fotograficzny dla mieszkańców stolicy.

Informacja prasowa
„Segreguję, bo szanuję. Warszawa jest w porządku”.  Konkurs fotograficzny z okazji 95. urodzin MPO Warszawa

Tematem konkursu fotograficznego „Segreguję, bo szanuję. Warszawa jest w porządku” jest prezentacja Warszawy jako miasta, którego mieszkańcy dbają o segregację odpadów i porządek w przestrzeni publicznej. Pełnoletni autorzy prac konkursowych – pojedynczych zdjęć – mogą przesyłać fotografie prezentujące pojazdy lub pracowników MPO Warszawa podczas pracy lub mieszkańców w trakcie segregacji odpadów przy pojemnikach z oznaczeniem MPO. Konkurs skoncentrowany będzie na zdjęciach obrazujących sens segregacji odpadów komunalnych oraz proekologiczne postawy mieszkańców.

- MPO od ponad roku prowadzi w szkołach i przedszkolach warsztaty edukacyjne „Mini wysypisko”. W ramach tego programu przekazujemy wiedzę o prawidłowym i praktycznym segregowaniu odpadów. Korzystamy na tym wszyscy, również planeta. Dlatego przypominamy i zachęcamy do segregacji na różne sposoby – także poprzez konkurs fotograficzny. Serdecznie zapraszam do udziału w inicjatywie – mówi Zdzisław Gawlik, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie.

Zwycięskie prace wyłoni komisja składająca się z pracowników MPO Warszawa. Prace konkursowe można przesłać do 31 lipca 2022 r. na adres e-mail: prasa@mpo.com.pl. Autorzy wybranych przez komisję konkursową fotografii wygrają nagrody pieniężne – 1 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 800 zł za zajęcie drugiego i 500 zł za trzecie miejsce. Najlepsze prace zostaną dodatkowo opublikowane na stronie internetowej Spółki. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na www.mpo.com.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda