Słodko-gorzkie zwycięstwo Legii

Koszykarze Legii pokonali w Ostrowie Wielkopolskim miejscową BM Stal 88:85. Niestety zbyt mała różnica punktowa pomiędzy obydwoma drużynami nie pozwoliła „Zielonym Kanonierom” na wywalczenie brązowych medali.

Po sobotniej porażce w Warszawie legioniści mieli do odrobienia w rewanżowym spotkaniu dwanaście punktów. Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim znakomicie rozpoczął stołeczny zespół szybko odrabiając straty z pierwszego meczu. Po pierwszej kwarcie „Zieloni Kanonierzy” prowadzili już 33:17. To były jednak złego dobre początki. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze nie tylko poprawili skuteczność, ale i grę w obronie. Efekt? Do szatni warszawianie schodzili już tylko z czteropunktowym prowadzeniem.

Druga połowa była bardzo rwana. A to legioniści wychodzili na prowadzenie kilkunastoma punktami, by po chwili przewaga ta topniała do kilku „oczek”. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną „Zielonych Kanonierów” 88:85. Nie pozwoliło to na odrobienie straty z pierwszego spotkania. Legia Warszawa zakończyła sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi na czwartej pozycji.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa 85:88 (17:33, 27:15, 18:21, 23:19)

Najwięcej punktów: Aigars Skele 17, Nemanja Djurisić i Ojars Silins (po 14) – Billy Garrett i Aric Holman (po 20), Kyle Vinales (19)

BM Stal: Aigars Skele, Nemanja Djurisić, Ojars Silins, Damian Kulig, Mateusz Zębski, Michał Michalak, Jakub Garbacz, Marcus Loncar, Adonis Thomas, Aleksander Załucki, Jacek Rutecki, Krzysztof Rozpędowski.

Legia: Billy Garrett, Aric Holman, Kyle Vinales, Travis Leslie, Dariusz Wyka, Grzegorz Kamiński, Geoffrey Groselle, Grzegorz Kulka, Łukasz Koszarek, Janis Berzins, Szymon Kołakowski, Benjamin Didier-Urbaniak.