mobile

Sobotnia iluminacja na Krakowskim Przedmieściu

Już w tę sobotę, 8 grudnia, na warszawiaków czekają wyjątkowe atrakcje. Pierwszy raz w tym sezonie na Krakowskim Przedmieściu rozbłysną bowiem kolorowe dekoracje świetlne. W związku z inauguracją, należy pamiętać o zmianach w komunikacji miejskiej.

Anna Nejfeld/ fot. wikipedia.pl
Sobotnia iluminacja na Krakowskim Przedmieściu

Osoby przechadzające się po Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i Podzamczu z pewnością nie będą się nudzić. Na miłośników bajkowych postaci czekają śnieżynki, skrzaty i anioły nawiązujące interakcje z publicznością - wszystko dzięki życzliwości teatru ulicznego, którego możemy spodziewać się przy pomniku Kopernika zaraz po zapadnięciu zmroku. Stamtąd spacerowicze ruszą w trasę prowadzącą do Multimedialnego Parku Fontann. Towarzyszyć im będzie akompaniament oryginalnej orkiestry dudziarzy - Pipes & Drums, która jako jedyna w Polsce szczyci się wykonywaniem tradycyjnej szkockiej muzyki na dudach. Nie zabraknie również mikołajkowych chórów i rozmaitych orkiestr dętych.

Na zmarzluchów czekać będzie herbata przygotowana z warszawskiej kranówki i świąteczny barszcz według tradycyjnej receptury. Na fanów łakoci oczekiwać będą słodkie upominki.

To jednak nie koniec atrakcji. Około godz. 17.00 na historycznej elewacji hotelu Bristol odbędzie się świetlny pokaz. Przechodnie będą mieli okazję posłuchać profesjonalnych chórów, które szkoliła dyrygentka Ewa Jurkiewicz. Atrakcje na Trakcie będą trwać do godz. 19.30.

Po dotarciu na Podzamcze spacerowicze ujrzą zimową iluminację fontann. Należy pamiętać o punktualności - multimedialne widowiska będą odbywały się co godzinę, od szesnastej do dwudziestej. Świetlne show warto zobaczyć ponownie - w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.

Zmiany w ruchu

W związku z sobotnią inauguracją iluminacji od północy z piątku na sobotę (7/8 grudnia), Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zostaną zamknięte dla samochodów (od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej). Cykliści będą mogli swobodnie przemieszczać się na tym obszarze. Parkowanie na ul. Bednarskiej będzie zabronione. Ruch wróci w nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 grudnia). Ul. Świętokrzyska będzie przejezdna przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo.

Ponadto, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, na ul. Moliera (na wysokości pl. Teatralnego) i w zatoce w ul. Wierzbowej przed pl. marsz. J. Piłsudskiego. Taka sama organizacja ruchu zostanie wprowadzona również w dniach 22 grudnia - 1 stycznia i 5 - 6 stycznia.

Od 7 grudnia 2018 r. do 7 stycznia 2019 r. miejsca postojowe na pl. Bankowym będą niedostępne. Dodatkowo, wyłączony z ruchu będzie fragment jezdni po zachodniej stronie placu umożliwiającej wyjazd w ul. Elektoralną. Zmiany związane są z rozpoczęciem przygotowań do imprezy sylwestrowej 2018/2019.

Komunikacja

Specjalnie na inaugurację iluminacji zorganizowano przejazdy linii tramwajowej 71, która bezpiecznie dostarczy pasażerów na imprezę. Składy będą jeździły w sobotę, 8 grudnia, w godzinach 14.00 – 20.00 trasą W-Z z Annopola na Cm. Wolski. W sobotę i niedzielę, 8-9 grudnia, poruszanie się autobusami przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście (od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej) będzie niemożliwe. Zmiany zaczną obowiązywać od nocy z piątku na sobotę 7/8 grudnia. Objazdami będą jeździć autobusy kilku linii, kursujących przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178 180, 222 503, 518 i N44. Pociągi drugiej linii metra będą podjeżdżały na stacje co ok. 5 minut.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda