mobile
REKLAMA

SPEED - PODSUMOWANIE I KWARTAŁ 2021

Grupa "SPEED" została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie do walki z piractwem drogowym, nie tylko związanym z nielegalnymi wyścigami, a również z takim codziennym. Policjanci dysponujący nowoczesnymi radiowozami studzą zapędy kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów.

Informacja prasowa
SPEED - PODSUMOWANIE I KWARTAŁ 2021

Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad dwóch lat są ujawniane przez policjantów warszawskiej  grupy „SPEED”. W skład grupy weszli najlepsi i najbardziej doświadczeni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Wyposażeni w szybkie i nowoczesne radiowozy z videorejestratorami zwalczają agresywne zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Godziny służby w grupie są dostosowane do zidentyfikowanych przez policję zagrożeń na podstawie statystyk, analiz stanu bezpieczeństwa czy też krajowej mapy zagrożeń.

W I kwartale 2021 roku policjanci z warszawskiej grupy „SPEED” skontrolowali 10369 kierujących pojazdami, gdzie ujawniono 9190 wykroczeń. Za samo przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci nałożyli 8012 mandatów karnych. 1014 kierujących pojazdami straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymano 228 dowodów rejestracyjnych, z czego aż 131 za zły stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusze pouczyli 642 kierujących i skierowali 61 wniosków do Sądu. Ponadto ujawniono 59 przestępstw karnych – w większości było to prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Smutnym, a zarazem dającym dużo do myślenia pozostaje fakt, że wszystkie wymienione powyżej dane są znacznie większe niż w I kwartale 2020 roku!

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością, a na to pozwoliło sobie aż 3336 kierujących więcej niż w I kwartale 2020 roku, stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy również, że prędkość ma decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników wypadku drogowego…!

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda