mobile

Śpiewać każdy może - interaktywny śpiewnik Narodowego Centrum Kultury

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do rozśpiewanego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentując interaktywny śpiewnik zawierający nie tylko teksty mniej lub bardziej znanych utworów, lecz także akompaniamenty służące do domowego muzykowania.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Śpiewać każdy może - interaktywny śpiewnik Narodowego Centrum Kultury

Na stronie http://www.zaspiewajmy.pl/ znajdziemy zarówno utwory patriotyczne i wojskowe, jak i tradycyjne pieśni i piosenki przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także ważne dla Polski kompozycje takich artystów jak Czesław Niemen, Wojciech Młynarski czy Jacek Kaczmarski. Piosenkom towarzyszą opisy historyczne i słowniczek, dzięki którym można dowiedzieć się wiele zarówno o okolicznościach ich powstania, jak i o najnowszych dziejach Polski.

Celem tego dużego, multimedialnego portalu jest przeniesienie do internetu i bezpłatne upublicznienie jak najpełniejszego dorobku polskiej pieśni patriotycznej.

Ideą interaktywnego śpiewnika jest nie tylko szerzenie historycznych faktów i prezentowanie ciekawostek, ale przede wszystkim nakłonienie rodaków do wspólnego muzykowania w gronie rodziny czy też przyjaciół. Utworom towarzyszą gotowe akompaniamenty wykonane przez znakomitych pianistów, a także nuty do samodzielnego wykonania przez bardziej zaawansowanych muzycznie użytkowników.

Źródło: niepodlegla.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda