mobile
REKLAMA

Sport i aktywny wypoczynek – warszawskie propozycje na weekend

W najbliższych dniach w Warszawie odbędzie się wiele wydarzeń sportowych, propozycji dla aktywnych i chcących się zrelaksować. Masowe przejazdy zapowiedzieli rowerzyści, w planie także rywalizacja biegowa i walki w stylu MMA. Organizacja tych wydarzeń wiąże się z utrudnieniami i zmianami w ruchu

Informacja prasowa
Sport i aktywny wypoczynek – warszawskie propozycje na weekend

Warszawskie Święto Rowerowe

Pięć lat temu zgromadzenie ogólne ONZ ustanowiło 3 czerwca Światowym Dniem Roweru. Z tej okazji organizacje pozarządowe, wspólnie z przedstawicielstwami dyplomatycznymi kilkunastu państw, przygotowały Warszawskie Święto Rowerowe. Piknik na Osiedlu Jazdów poprzedzi parada cyklistów. Rozpocznie się ona o godz. 12:00 na placu Zamkowym, a uczestnicy przejadą przez Śródmieście, Pragę-Północ, Pragę-Południe, Wolę i Ochotę. Cykliści będą mieli do pokonania blisko 17 kilometrów, a przejazd zajmie niespełna dwie godziny. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Dodatkowe informacje można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Gala sportów walki na PGE Narodowym

W sobotę, 3 czerwca, PGE Narodowy zamieni się w arenę, na której zmierzą się współcześni gladiatorzy. O godz. 19:00 na stadionie rozpocznie się gala sportów walki XTB KSW Colosseum 2. Na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Sprawny dojazd oraz powrót z imprezy zapewni Warszawski Transport Publiczny. Częściej kursować będą m.in. pociągi linii metra M2. Więcej informacji na temat zmian w ruchu wprowadzonych w związku z wydarzeniem znajduje się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Bieg Wolności w Ursusie

Mieszkańcy Ursusa uczczą 34. rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP na sportowo. W niedzielę, 4 czerwca, o godz. 10:00 sprzed dzielnicowego ratusza wystartują uczestnicy Biegu Wolności. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które odbywa się na dystansie 1989 m symbolizującym przełomową dla polskiej demokracji datę. Zawodnicy pobiegną ulicą Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulicą Dyrekcyjną, udadzą się z powrotem na plac Czerwca 1976 roku i dalej ulicą Hennela do mety zlokalizowanej na placu. Trasa biegu będzie wyłączona z ruchu pojazdów w godzinach 9:50-10:30. W tym czasie objazdami kursować będą autobusy linii 194, 207 i 228. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Bieg Ursynowa po raz piętnasty

Także w niedzielę i również o godz. 10:00 wystartuje pięciokilometrowy Bieg Ursynowa. Zawodnicy rywalizować będą na szybkiej asfaltowej trasie wyznaczonej na zamkniętym fragmencie alei Komisji Edukacji Narodowej. Przez półtorej godziny z ruchu wyłączone zostaną obie jezdnie ursynowskiej arterii na odcinku od ronda Krahelskiej (bez tego skrzyżowania) do ulicy Bartóka. Wyznaczone zostaną objazdy, którymi kursować będą także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Inaczej pojadą autobusy linii 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737. Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w czasie Biegu Ursynowa można znaleźć w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda