mobile
REKLAMA

Sportowcy na ulicach Warszawy

Dwa biegi – na Pradze i Mokotowie oraz przejazd rolkarzy to imprezy sportowe, które odbędą się w najbliższych dniach na ulicach Warszawy. Będą zmiany w ruchu drogowym oraz objazdy dla komunikacji miejskiej.

Informacja prasowa
Sportowcy na ulicach Warszawy

Nightskating Warszawa – rolkarze na ulicach

W czwartek, 30 sierpnia, w godz. 21.00-23.00 odbędzie się kolejna impreza z cyklu NightSkating Warszawa, czyli nocny przejazd na rolkach. Tym razem rolkarze będą świętować 90 lat zabawy z Myszką Miki, dlatego też trasa którą przemierzą będzie nawiązywać do kształtu głowy postaci z popularnej kreskówki. Uczestnicy tradycyjnie już wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – pl. Konstytucji – L. Waryńskiego – Puławska – A.E. Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – Szczęśliwicka – ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” – Kopińska – Wawelska – al. Armii Ludowej – L. Waryńskiego – T. Boya-Żeleńskiego – pl. Unii Lubelskiej – al. J.Ch. Szucha – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście.

4F Półmaraton Praski

W sobotę, 1 września, o godz. 20.30 wystartuje V 4F Półmaraton Praski. Jego organizacja wymusi zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od piątku, 31 sierpnia, od ok. godz. 9.00 nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego, a od godz.16.00 zamknięta dla ruchu będzie (tzw. „stara”) ul. Sokola pomiędzy ul. Wybrzeże Szczecińskie a ul. Zamoście. Miasteczko biegowe, start i meta, zorganizowane zostaną na błoniach PGE Narodowego.

W sobotę, 1 września, od godz. 20.00 sukcesywnie zamykane będą drogi na trasie biegu. Trasa prowadzić będzie ulicami: J. Zamoyskiego i Grochowska (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do Ronda Wiatraczna), rondo J. Waszyngtona, Francuska, Zwycięzców, Saska, Egipska, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte obydwie jezdnie) zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego. W czasie, biegu, czyli w godz. 20.00- 24.00, zamknięte będą mosty Józefa Poniatowskiego i Świętokrzyski. Ruch na ulicach będzie przywracany sukcesywnie za ostatnim biegaczem. Utrudnienia potrwają do ok. 0.30.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 19.30 z błoni PGE Narodowego i pobiegną ulicami: J. Zamoyskiego, Jagiellońska, S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (w kierunku mostu Poniatowskiego), zawrotka na Wybrzeżu Szczecińskim, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, J. Zamoyskiego do mety przy Dworcu Stadion. Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane od godz. 19.00.

Warszawa Business Run – biegacze na ulicach Mokotowa

W niedzielę, 2 września, w godz. 10.30-13.00 odbędzie się bieg Warszawa Business Run. Trasa zmagań będzie prowadziła ulicami Służewca. Miasteczko biegowe zorganizowane zostanie na parkingu kompleksu biurowego Empark. Oficjalne otwarcie imprezy o godz. 10.15. Pierwsze sztafety wyruszą na trasę o godz. 10.30. Trasa biegu prowadzi ulicami: Domaniewska – Wołoska (do skrzyżowania z J. P. Woronicza) – zawrotka – Wołoska – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska – Suwak – Domaniewska i dalej do mety.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda