Sportowy weekend w Warszawie i na Mazowszu #17
Przed nami kolejny ciekawy, sportowy weekend. W piątek, sobotę i niedzielę odbędzie się wiele wydarzeń w halach i na boiskach na Mazowszu. Zachęcamy do wsparcia zawodniczek i zawodników dopingiem na żywo.
Przedstawiamy kilka wydarzeń z Mazowsza, aby każdy z Państwa mógł wybrać coś dla siebie.
Siatkówka
Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie w Warszawie Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W piątek w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 zmierzą się ze sobą NTS Trójka Nakło i SMS Ostróda (o godz. 16:00), w sobotę zagrają siatkarze UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie z NTS Trójką Nakło (o godz. 13:00), zaś w niedzielę gospodarze podejmą SMS Ostróda (o godz. 13:00).
UKS Varsovia Warszawa organizuje Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W hali Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa przy ul. Konwiktorskiej 5/7 oprócz gospodyń zagrają zespoły: SAS Sejny, KS Pałac Bydgoszcz i SPS Sparta Braniewo. Wszystkie zespoły rozegrają po trzy spotkania systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy awansują do kolejnej fazy rozgrywek centralnych.
Startuje tegoroczny cykl Turniejów Minisiatkówki Mazowsze Serce Polski. W sobotę, 1 marca swoje umiejętności zaprezentują siatkarki i siatkarze w kategorii U13. Dziewczęta swoje mecze rozgrywały będą w dwóch halach: w Międzyborowie (ul. Staszica 5) oraz Mysiadle (ul. Kwiatowa 28), zaś chłopcy w Mrokowie (ul. Marii Świątkiewicz 2a). Zespoły w kategorii U11 i U12 rywalizację rozpoczną w niedzielę. Siatkarskie dwójki dziewcząt zagrają w Międzyborowie, Mysiadle i Raszynie (hala przy ul. Sportowej 30), a chłopcy w Mrokowie. Dla siatkarek i siatkarzy występujących w trójkach także przewidziano cztery imprezy. Uczestnicy tej kategorii wiekowej wystąpią w tych samych halach, co ich rok młodsi koledzy i koleżanki.
Hit kolejki I Ligi Kobiet na Niegocińskiej 2a! W niedzielę, 2 marca o godz. 16:00 w hali OSiR Mokotów zajmujące drugie miejsce w rozgrywkach siatkarki KSG Warszawa podejmą czwarty zespół ligi – MKS COPCO Imielin. To bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli.
Lider rozgrywek Mazowieckiej II Ligi Seniorów – GLKS Nadarzyn rozegra ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. W Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu siatkarze z Żółwińskiej zmierzą się z Gromem Przytyk. Początek mecz o godz. 18:30.
Piłka ręczna
To będzie bardzo ciekawa rywalizacja. W Balon Arenie przy ul. Banacha 2a szczypiorniści AZS UW Warszawa zmierzą się z rezerwami mistrza Polski – Wisłą II Płock. Początek spotkania o godz. 19:00.
Także sobotę o godz. 20:00 rozpocznie się mecz 18. kolejki I Ligi Mężczyzn grupy C pomiędzy KS AZS AWF Warszawa a Startem Lublin. Fanów bielańskiej ekipy zapraszamy do Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34.
Futsal
Przed nami 23. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. W sobotę w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26a rozegrane zostaną akademickie derby. AZS UW DARKOMP Wilanów podejmie AZS UŚ Katowice. Pierwszy gwizdek sędziego kibice usłyszą o godz. 17:00.
/Marcin Kalicki/


![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














