mobile
REKLAMA

SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku to już pewnik

Za sprawą decyzji wojewody mazowieckiego, Mariusza Frankowskiego powraca temat wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku. Wojewoda zadecydował o wycofaniu skargi swojego poprzednika złożonej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Decyzja ta oznacza, że miasto może rozpocząć przygotowania do wdrażania rozszerzania strefy. Prezydent wyraża nadzieję, że uda się to do końca roku. Część mieszkańców uważa, że to zły pomysł z uwagi na specyfikę Saskiej Kępy.

NKK
SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku to już pewnik

Temat rozszerzania SPPN w Warszawie w większości przypadków wywołuje skrajne emocje. Jednak wydaje się, że największe towarzyszą wprowadzeniu SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku. Dyskusja na ten temat trwa już kilka lat. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli miejscy radni, jednak sprawa trafiła, aż do NSA. Skierował ją tam były wojewoda. Po zmianie na tym stanowisku obecny wojewoda, Mariusz Frankowski zdecydował o wycofaniu sprawy z NSA.

Ta ostatnia decyzja otworzyła władzom Warszawy możliwość podjęcia działań zmierzających do realnego wprowadzenia płatnego parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku.

Kiedy realnie zostanie wprowadzona SPPN?

Jak podkreśla prezydent, Rafał Trzaskowski powinno dojść do tego jeszcze w tym roku. Miasto mu zakupić parkomaty. Wg prezydenta mieszkańcy czekają na te zmiany.

Czy rzeczywiście SPPN jest rozwiązaniem na problemy z parkowaniem na Saskiej Kępie i Kamionku?

Jak wiele miejsc w Warszawie także Saska Kępa ma swoją specyfikę. Jest nią unikalny charakter lokalnych uliczek, które nie są przystosowane do obecnego natężenia ruchu drogowego, a szczególnie parkowania – mówi w rozmowie z nami radny dzielnicy Praga Południe, Marek Borkowski i dodaje - Podstawowy problem z wprowadzeniem w tej okolicy płatnego parkowania polega na tym, że likwiduje ona około 40 proc. z dotychczas istniejących miejsc parkingowych, których i tak brakuje.

Więcej na temat SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku pisaliśmy m.in. tu: https://informator-stolicy.pl/artykul/co-dalej-ze-strefa-platnego-parkowania-na-saskiej-kepie-i-kamionku

https://informator-stolicy.pl/artykul/jak-sie-parkuje-na-saskiej-kepie-i-kamionku-od-kiedy-strefa-platnego-parkowania

 

fot. ZDM

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda