mobile

Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w nadchodzącym tygodniu

Rozmowa z Grzegorzem Walijewskim z IMGW przynosi optymistyczną wiadomość dla wszystkich, którzy wyczekują wiosny z utęsknieniem. Zgodnie z jego słowami, wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a temperatura będzie utrzymywać się na wysokim poziomie przez większość nadchodzącego tygodnia.

Daria Skorbiłowicz
Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w nadchodzącym tygodniu

23.02-24.02 (Piątek-Sobota): W ciągu tych dwóch dni możemy spodziewać się ciepłej aury, z temperaturami sięgającymi dwucyfrowych wartości. Dni te nie będą jednak całkowicie pozbawione chmur, a deszcz może przelotnie pojawić się na niebie. Niemniej jednak, temperatury maksymalne będą oscylować powyżej 10 stopni Celsjusza.

25.02-26.03 (Niedziela-Poniedziałek): Temperatury mają tendencję wzrostową. Przewiduje się, że termometry wskażą 11/12 stopni w sobotę i niedzielę. Po weekendzie należy się spodziewać jeszcze większego ocieplenia. Poniedziałek ma przynieść nawet 15 stopni Celsjusza, a wtorek może być najcieplejszym dniem tygodnia, osiągając nawet 17 stopni. Warto zaznaczyć, że od niedzieli prognozowane jest znaczne nasłonecznienie.

27.02-28.02 (Wtorek-Środa): Pomimo pewnego spadku temperatury w porównaniu z poprzednimi dniami, wciąż będzie to ciepłe powietrze. Środa ma przynieść 15 stopni, a czwartek i piątek – 11 stopni. W nocy temperatura nie spadnie poniżej zera, utrzymując się na poziomie 7/8 stopni.

Wiatr, jak zauważa  Walijewski, będzie przeważnie słaby, nie będący tematem do poważnych rozważań, zwłaszcza że warunki górskie są obecnie nieaktualne dla naszych szerokości geograficznych.

Warto zaznaczyć, że opisywane wartości temperatury są wyjątkowo wysokie i występują rzadziej niż raz na 20 lat. Wiosna w tym roku naprawdę nie szczędzi nam ciepła, co stanowi dobrą prognozę dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać porzucenia zimowych kurtek i cieszenia się słonecznymi dniami.


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda