mobile
REKLAMA

Storyteka, czyli biblioteka z duszą i technologią

Storyteka to nie tylko biblioteka, ale także miejsce, gdzie dzieci i młodzież skorzystają z nowoczesnych technologii i rozwiną swoje pasje. Ma to być przestrzeń dla inspiracji, edukacji i zabawy, dostosowana do potrzeb bielańskiej społeczności

Jakub Bielawski
Storyteka, czyli biblioteka z duszą i technologią

Miejsce, gdzie książki łączą się z technologią i kreatywnością

W Storytece każdy znajdzie coś dla siebie. To nowa przestrzeń kulturalna w centrum miasta, która łączy w sobie bibliotekę, salon gier i centrum edukacji. W Storytece można będzie nie tylko wypożyczyć książki, komiksy, audiobooki i gry, ale też pograć na komputerach i konsolach z najnowszymi hitami.

Jeśli ktoś z kolei chce się rozwijać i uczyć nowych rzeczy, to będzie mógł także skorzystać z bogatej oferty warsztatów. W Storytece będzie można nauczyć się kodowania, rysowania, gotowania, rękodzieła i wiele więcej. Do tego dojdą spotkania z technologią jak „kodowanie na dywanie”, nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO czy Ozobotów. To miejsce pełne inspiracji i kreatywności dla osób w każdym wieku.

Nie tylko książki, ale także pasje i zabawa

Storyteką pokieruje Aneta Sawczuk-Kędziak, doświadczona bibliotekarka i animatorka kultury. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne w modelu STEAM, łączące zagadnienia z zakresu nauki, technologii, sztuki i matematyki.

W piątek, 13 października, o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Storyteki w Galerii Młociny, na pierwszym piętrze, obok Primarku. Zaplanowano wiele ciekawych atrakcji i gości, którzy zachęcą do eksperymentowania i tworzenia. Storyteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00.

fot.UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda