Storytelling + Warsztaty kaligraficzne w Muzeum Pałacu w Wilanowie
Zwiedź pałac w Wilanowie nieco inaczej! Udaj się na spacer z przewodnikiem filozofem i kaligrafem. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: kim jest filozof? Jakie skarby król Jan III kazał zakopać pod słynnym dębem Bartkiem? Skąd się wzięło powiedzenie „rozebrał się jak do rosołu”? Dowiedz się tego w sobotni wieczór, słuchając legend opowiadanych w Wilanowie!
Fot: materiały prasowe
"TRZECH FILOZOFÓW" warsztaty filozoficzno-kaligraficzne
Podczas warsztatów w przystępny dla dzieci sposób odwołamy się do nauk Arystotelesa, by odpowiedzieć na pytanie, czy król Jan III był idealnym władcą. Z kolei Sokrates, któremu delficka wyrocznia oznajmiła, że jest najmądrzejszym człowiekiem w całych Atenach, pozwoli nam zgłębić znaczenie słów: mądrość, wiedza, dobro. Okiem Platona spojrzymy na porządek i piękno, które tworzą harmonię we wnętrzach wilanowskiej rezydencji. Po rozważaniach filozoficznych, pod czujnym okiem kaligrafa zapiszemy złote myśli trzech filozofów – Arystotelesa, Platona i Sokratesa, bohaterów naszego spotkania.
"Trzech Filozofów" jest skierowane do dzieci powyżej 9 roku życia, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w Wozowni. Wydarzenie odbędzie się 30 października w g. 13:00 - 15:30, zbiórka w pałacowej szatni.
Rezerwacja miejsc pod tel. 22 54 42 850 lub mailowo: bilety@muzeum-wilanow.pl, wstęp bezpłatny
"STORYTELLING | POSŁUCHAJ LEGEND W WILANOWIE
Znane, mało znane i zupełnie nieznane opowieści, w których pierwszoplanową rolę odgrywać będzie król Jan III lub oddany mu wesołek i śmiałek błazen Józek, opowiemy w konwencji storytellingu. Wysłuchamy legend zarówno polskich, jak i lwowskich. Po wysłuchaniu opowieści wykonamy kukiełkę najsłynniejszego lwowskiego batiara, czyli królewskiego wesołka.
Zajęcia są skierowane do dzieci powyżej 7 lat, miejsce to Pompownia w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, zbiórka jest przy kasie na przedpolu. Zajęcia odbędą się 29 pażdziernika w godzinach 18:00 - 20:00. Wstęp płatny 10 zł, rezerwacja: 22 54 42 850 lub mailowo: bilety@muzeum-wilanow.pl
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach!
Źródło: Muzeum Pałacu w Wilanowie




![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj potrójną wejściówkę na musical dla dzieci w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6fbdbda911df015cdf87585b400c628b76689d41.jpeg)




















![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Prezent urodzinowy" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/585df0af44bffb22aae51a34e38b06833f9c07af.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl „Kochane pieniążki” w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2a39373cb2c9a0eb5a4022a4871d61f2d13f6d99.jpeg)















