Straż Miejska dołącza do Nocy Muzeów
Do jutrzejszej Nocy Muzeów dołączyła Straż Miejska. Tajniki pracy strażników będzie można poznać od godz. 18.00 do północy. - Będzie można na własne oczy zobaczyć wyposażenie funkcjonariuszy, poznać techniki interwencji i wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy - zachęca Straż Miejska
Noc Muzeów 2025: Strażnicy Miejscy Otwierają Kulisy Swojej Służby
Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie przyniesie mieszkańcom niezwykłą okazję do poznania pracy funkcjonariuszy straży miejskiej od podszewki. To jedyna taka noc w roku, podczas której warszawiacy będą mogli zajrzeć za kulisy codziennej służby, zobaczyć wyposażenie strażników, poznać techniki interwencji oraz uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy.
To wydarzenie to nie tylko szansa na zgłębienie tajników ich pracy, ale także możliwość bezpośredniego spotkania z funkcjonariuszami i rozmowy o ich obowiązkach, wyzwaniach oraz codziennym poświęceniu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców stolicy.
Atrakcje dla najmłodszych
Dla dzieci przygotowano wyjątkową strefę edukacyjną pełną zabawy i nauki. Legendarne Koło Fortuny, rebusy, kolorowanki oraz stanowiska do malowania buziek sprawią, że najmłodsi goście nie będą się nudzić. Spotkanie z funkcjonariuszami Ekopatrolu to kolejna gratka – dzieci dowiedzą się, jak wygląda interwencja w sprawie zwierząt oraz zobaczą sprzęt wykorzystywany do ich ratowania.
Technologia w służbie mieszkańców
Nie zabraknie również prezentacji specjalistycznych pojazdów, które na co dzień pomagają strażnikom w dbaniu o czystość i bezpieczeństwo miasta. Smogowóz oraz dron do kontroli czystości powietrza to tylko niektóre ze środków, które będzie można zobaczyć z bliska.
Nowość – sztuka inspirowana służbą strażników
Tegoroczna edycja wydarzenia wzbogacona została o ekspozycję prac plastycznych, które powstały na bazie inspiracji codzienną pracą funkcjonariuszy straży miejskiej. To wyjątkowa okazja, aby spojrzeć na ich obowiązki z innej, artystycznej perspektywy.
Ważne informacje organizacyjne
Ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej. Duże plecaki oraz przedmioty mogące stanowić zagrożenie nie będą wpuszczane na teren wydarzenia. Zwiedzanie odbędzie się w grupach maksymalnie 20-osobowych, aby każdy miał okazję skorzystać z przygotowanych atrakcji i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.


![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














