mobile
REKLAMA

Student Politechniki Warszawskiej opracował okulary prostujące kręgosłup

Krzysztof Gostomski, student Politechniki Warszawskiej dzięki swojemu odkryciu znalazł się w gronie 36 wynalazców, którzy w październiku tego roku zawalczą o główną nagrodę finału Gdynia Explory Week

Jakub Bielawski
Student Politechniki Warszawskiej opracował okulary prostujące kręgosłup

Internetowy Plebiscyt #biletnafinał dobiegł końca, stanowiąc ostatnią szansę dla młodych naukowców i badaczy na zdobycie miejsca wśród tegorocznych finalistów Konkursu Explory, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. W wyniku głosowania internautów, projekt Krzysztofa Gostomskiego „Okulary na kręgosłup” otrzymał ponad 2 tysiące głosów, co pozwoliło studentowi na dołączenie do grona talentów wybranych przez jurorów.

Okulary korygujące kręgosłup

Zaproponowane przez wynalazcę rozwiązanie polega na zastosowaniu czujników po obu stronach szkieł. W ten sposób sensory wychwytywałyby ruchy głowy i szyi, przy czym zapobiegałyby niepoprawnej postawie i garbieniu się przy biurku podczas długiej pracy przy komputerze.

Gdynia Explory Week 2023

W poprzednich etapach regionalnych konkursu, naukowe jury wyłoniło 35 projektów, które będą brały udział w wielkim finale podczas Gdynia Explory Week. Młodzi wynalazcy będą tam rywalizować o stypendia na rozwój swoich pomysłów, szansę udziału w międzynarodowych konkursach oraz nagrody ufundowane przez Mecenasa Explory, czyli Grupę Orlen oraz innych partnerów Programu Explory.

Wielki Finał konkursu organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii podczas Gdynia Explory Week odbędzie się jesienią.

fot.Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda