mobile
REKLAMA

Styczeń miesiącem wzrostów bezrobocia

Jak się okazuje styczeń, czyli początek roku to okres, w którym regularnie przybywa osób bezrobotnych w Warszawie. Sytuacja ta nie jest nowością dla pracowników warszawskiego Urzędu Pracy, gdyż jest to trend obserwowany od wielu lat.

NKK
Styczeń miesiącem wzrostów bezrobocia

- W Urzędzie Pracy m. st. Warszawy na koniec stycznia 2024 r. było zarejestrowanych 19.029 osób bezrobotnych tj. o 841 osób więcej niż w grudniu 2023 r. (18.188). To przewidywany, jak każdego roku w styczniu, wzrost liczby bezrobotnych, potwierdzający wieloletni trend. W tym okresie notuje się zwykle zwiększony napływ do rejestru osób bezrobotnych, co wpływa na ich ogólną liczbę – przekazał Urząd Pracy w Warszawie.

Jak się okazuje, dane dotyczące początku br. roku napawają optymizmem, gdyż są lepsze niż te ze stycznia 2023 r. - Na uwagę zasługuje fakt, że w stosunku do stycznia zeszłego roku mamy jednak do czynienia z wyraźnym zmniejszeniem, bo aż o 1.723 osoby bezrobotne (styczeń 2023 r. - 20.749), ogólnej liczby zarejestrowanych -podkreśla Urząd.

Urząd Pracy monitoruje również sytuację związaną obecnością obcokrajowców na polskim rynku pracy. Jak wynika z zaprezentowanych danych ich liczba stale rośnie.

 

fot. pix bay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda