mobile
REKLAMA

Święto młodzieżowej siatkówki w Nadarzynie

W dniach 20-21 kwietnia byliśmy świadkami niezwykłych zmagań sportowych pod wspólną nazwą "Nadarzyn – Siatkarskie Serce Polski". To wydarzenie, które zebrało pod swymi skrzydłami miłośników siatkówki z całego kraju.

Marcin Kalicki
Święto młodzieżowej siatkówki w Nadarzynie

Już od wczesnych godzin porannych w sobotę na boiskach rywalizowały utalentowane dziewczęta w kategorii U11. Liczba uczestniczek – aż dwieście pięć – stanowiła doskonały przekrój młodych siatkarek z całej Polski. Wśród sześćdziesięciu czterech zespołów panowały niezwykłe emocje, a poziom gry wciągał od pierwszej piłki. Po południu nadszedł czas na kolejne widowisko, tym razem w kategorii U13. Pomimo mniejszej liczby drużyn – dwadzieścia zespołów i sto dwadzieścia uczestniczek – nie zabrakło wrażeń. Widowisko dostarczyło wielu niezapomnianych chwil, a poziom prezentowanej gry był imponujący. Partnerem pierwszego dnia tego wielkiego wydarzenia było Samorząd Województwa Mazowieckiego, co dowodziło znaczenia i rangi tego turnieju. Więcej na temat sobotniej rywalizacji pisaliśmy tutaj .

W niedzielę swoją siłę, determinację i umiejętności zaprezentowały dziewczęta w kategorii U12. Na boiskach pojawiło się czterdzieści zespołów, a liczba stu dziewięćdziesięciu dwóch zawodniczek rozbudziła kolejną falę entuzjazmu. Emocje sięgały zenitu, a jakość gry nie przynosiła rozczarowania. Na podium stanęły reprezentantki MUKS Sparty Warszawa, UKS 10 Sieradz i MKS Dwójki Zawiercie. Na czwartej pozycji zawody ukończyła druga stołeczna drużyna – KS Saska.

Najlepsza ósemka turnieju w kategorii trójek (U12):

1. MUKS Sparta I Warszawa

2. UKS 10 I Sieradz

3. MKS Dwójka I Zawiercie

4. KS Saska Warszawa

5. LKS Perła Złotokłos

6. Łaskovia I Łask

7. UKS Tytan I Ostrowy

8. UKS Siatkarz Zgierz

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu turnieju. Dziękuję trenerom Sekcji Siatkówki GLKS Nadarzyn, którzy wsparli naszą organizację, Jakubowi Wlaźlikowi za pełnioną funkcję Sędziego Głównego, opiece medycznej, sędziom, rodzicom naszych zawodniczek oraz wolontariuszom. Jestem zachwycony zaangażowaniem młodych adeptek siatkówki i poziomem, jaki prezentowały na boiskach. To właśnie dzięki takim talentom przyszłość tego sportu wydaje się być jasna i obiecująca – powiedział Damian Krzemiński, organizator i Prezes Sekcji Siatkówki GLKS Nadarzyn i dodał: – Na zakończenie pragnę również serdecznie podziękować za współfinansowanie tego zadania, które było możliwe dzięki wsparciu Gminy Nadarzyn, Powiatu Pruszkowskiego, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Firm MAGO S.A., Scania Polska, Drukania SART, Blachy Piotrkowicz oraz Fundacji Orlen. Wasza pomoc była nieoceniona i przyczyniła się do sukcesu tego niezapomnianego wydarzenia.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Dariusza Zwolińskiego – Wójta Gminy Nadarzyn oraz Jarosława Miałkowskiego – Prezesa Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. "Nadarzyn - Siatkarskie Serce Polski" to nie tylko turniej, to prawdziwa uczta dla młodych miłośników sportu. Już dziś zapraszamy na kolejne edycje, które zapewne także będą równie emocjonujące i inspirujące dla wszystkich uczestników.

/Marcin Kalicki/

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/Sekcja Siatkówki GLKS Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda