mobile

Święto rodem z okresu międzywojennego. Przed nami Kercelak 2021!

Już w najbliższą sobotę u zbiegu al. Solidarności, ul. Okopowej i Leszno odbędzie się kolejna edycja popularnego wśród mieszkańców Kercelaka, podczas którego na jeden dzień będzie można przenieść się w lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku.

Marcin Kalicki
TAGI
Święto rodem z okresu międzywojennego. Przed nami Kercelak 2021!

Każdy kto pojawi się na skwerze w sobotę pomiędzy godz. 12:00 a 22:00 znajdzie coś dla siebie. – Kercelak to już od wielu lat wydarzenie cykliczne organizowane przez Urząd Dzielnicy, podczas którego wracamy do klimatu przedwojennego bazaru o tej samej nazwie. Wracamy po rocznej przerwie i przygotowaliśmy dla mieszkańców szereg atrakcji w tym m.in. stanowiska zanikających zawodów takich jak szewc, produkty regionalne i rękodzieło, ale też grupy artystyczne, które swoimi występami nawiązać będą do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Poza animacjami i lubianymi przez najmłodsze pokolenie dmuchańcami, zaprezentujemy ofertę edukacyjną wolskiej biblioteki, Wolskiego Centrum Kultury i Zespołu Wolskich Placówek Edukacyjnych i Kulturalnych. Warto odwiedzić także miasteczko zdrowia, zorganizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na Woli. Wieczorem warszawski folk zaprezentuje Kapela Warszawiaki i zespół Menele, a utwory popularne w przedwojennej Warszawie przy których pobawić się będą mogły wszystkie pokolenia mieszkańców stolicy zagra Mała Orkiestra Dansingowa. Całość zakończymy pokazem laserowym – zapowiada Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Przed publicznością zaprezentuje się również teatr dla dzieci APSIK. – Bardzo się cieszę z wznowienia imprez plenerowych. W związku z pandemią i ubiegłorocznymi dużymi obostrzeniami jesteśmy bardzo takich wydarzeń spragnieni - mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na kolejne wolskie niezwykle wydarzenie. Będzie można spotkać się ze znajomymi, sąsiadami, porozmawiać, poznać kogoś nowego. W troszkę okrojonej formie, nie na Chłodnej, ale czekamy na każdego, kto ma ochotę spędzić miło czas. Pamiętajmy o pandemii, środkach ostrożności, szczepmy się i przybywajmy na Kercelak już w najbliższą sobotę – zachęca przewodnicząca Statkiewicz.

My także zapraszamy wszystkich mieszkańców na to niezwykłe wydarzenie.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda