mobile

Święto sportu i rekreacji

W sobotę 9 czerwca w Parku Kępa Potocka na Żoliborzu odbędzie się jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski. Polski Komitet Paraolimpijski zaprasza do odwiedzenia Strefy Paraolimpijskiej, gdzie będzie można spróbować swoich sił w ośmiu dyscyplinach.

Anna Tomasik
Święto sportu i rekreacji

Piknik Olimpijski na stałe już wpisał się nie tylko w żoliborski, ale i stołeczny kalendarz znaczących imprez sportowo-rekreacyjnych, promujących aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm. Nic więc dziwnego, że od blisko 20 lat tego właśnie dnia Park Kępa Potocka staje się miejscem docelowej pielgrzymki kilkadziesiąt tysięcy osób, którzy na piknik zjeżdżają z całego kraju.

Jedną z wielu atrakcji będzie możliwość spotkania i porozmawiania, zdobycia autografu, a nawet pstryknięcia sobie pamiątkowej fotki z polskimi medalistami olimpijskimi. W tym roku będzie ich ponad dwieście, co – jak podkreślają sami organizatorzy – jest ewenementem przynamniej na skalę europejską. I co ważne, nie ma też barier wiekowych, aby czynnie uczestniczyć w programie sportowym. Na chętnych czeka Strefa Paraolimpijska, w której można spróbować swoich sił w ośmiu dyscyplinach.

Tegoroczna edycja Pikniku Olimpijskiego poświęcona jest III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w argentyńskim Buenos Aires. Organizatorzy przygotowali więc pod tym kątem wiele atrakcji specjalnie dla dzieci i młodzieży. Zapowiadają też ustawienie blisko czterdziestu stanowisk promujących dyscypliny sportowe i to nie tylko w wymiarze olimpijskim. Tradycyjnie pojawią się również popularne i tak lubiane wśród odwiedzających stoiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego, czyli: Strefa Idei Olimpijskiej, Polskie Nadzieje Olimpijskie czy Fair Play. Przygotowano też bezpłatne wydawnictwa, które pozwolą wzbogacić wiedzę na temat idei i zasad olimpizmu, a także rekreacji i zdrowego trybu życia.

Nie zabraknie oczywiście pokazów walk i występów na scenie, rozgrywek i gier. Przewidziane są też konkursy z wiedzy o różnych dyscyplinach sportowych, gry edukacyjne, turnieje, quizy… Malowanie symboli olimpijskich i logo Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018, kolorowanki olimpijskie i zabawy sportowe dla najmłodszych oraz współtworzenie kolażu Buenos Aires 2018 (wystarczy zabrać ze sobą zdjęcie legitymacyjne i dołączyć do projektu!), to jedne z atrakcji które znajdą się w Strefie Idei Olimpijskiej PKOI. Natomiast w Strefie Tauron pod okiem ratowników GOPR skorzystać będzie można ze ścianki wspinaczkowej. I nie lada gratkę stanowić pewnie będzie jedyny w Polsce symulator jazdy na nartach.

Na każdego uczestnika, który weźmie udział w dowolnej konkurencji, czeka jedna z dziesięciu tysięcy nagród! Udział we wszystkich aktywnościach zaplanowanych w ramach imprezy jest bezpłatny.

Wydarzenie jest też okazją, by sprawdzić stan swojego zdrowia. Będzie więc można zrobić EKG i USG, zmierzyć ciśnienie oraz wykonać badania wydolnościowe i porozmawiać z fizjoterapeutą.

Imprezę poprowadzą Paulina Malinowska-Kowalczyk, dziennikarka i rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Michał Pol, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce.

Piknik Olimpijski startuje 9 czerwca o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:00.

Anna Tomasik/Foto: materiały prasowe /PKOI

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda