mobile
REKLAMA

Święto ulicy Stalowej po raz trzeci

Jedną z ulubionych praskich ulic warszawiaków i warszawianek już za kilka dni wypełnią koncerty, warsztaty, spacery i wystawy. Tak właśnie zapowiada się tegoroczne Święto ul. Stalowej.

mat.pras.
Święto ulicy Stalowej po raz trzeci

Lokalny festiwal na Stalowej potrwa od 14 (piątek) do 16 (niedziela) czerwca i będzie połączony z obchodami 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, dlatego tegoroczne hasło brzmi „Lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro”.

Tegoroczny program

Na scenie pojawią się zespoły i artyści z różnych krajów Europy. 14 czerwca z państw założycielskich Unii Europejskiej, 15 czerwca z tych, które dołączyły później (w tym Polska w 2004 r.), a 16 czerwca przedstawiciele krajów ubiegających się o członkostwo we wspólnocie europejskiej.

14 czerwca, będzie można zjeść kolację śródziemnomorską, usłyszeć koncert polsko-francuskiego zespołu BeMy oraz wziąć udział w silent disco z niemieckim techno i italo disco. Z kolei 15 czerwca zacznie się przejazdem rowerowym i paradą sąsiedzką, a na scenie odbędą się koncerty warszawskiej Kapeli Sztajer, polsko-słowackiego Trio Julii Masnicovej i Los Payos z repertuarem hiszpańskim. Niedzielę, 16 czerwca, rozpocznie sąsiedzkie śniadanie i operowy koncert balkonowy. Po południu wyruszy pochód piesków, a wieczorem wystąpią: polsko-białoruska Hajda Banda, zespół Dagadana oraz grająca bałkańskie rytmy grupa Bum Bum Orkestar.

Poza tym wzdłuż ulicy będzie rozstawionych 14 namiotów, w których będą się odbywać warsztaty prowadzone przez mieszkańców, lokalne instytucje, a także przez lokalnych twórców. Dodatkowo zaplanowano spacery tematyczne, spektakle dla dzieci oraz wystawę „Stara-Nowa Praga” w technologii 3D.

W trakcie Święta Stalowej będzie można też nauczyć się rękodzieła pochodzącego z Ukrainy i zapoznać się z literaturą tego kraju, skosztować duńskich przysmaków, namalować swoją ceramiczną płytkę azulejo, zatańczyć taniec brzucha czy współtworzyć pomnik „Prażaka Europejczyka”.

 

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda