mobile
REKLAMA

Święto Warszawy czyli weekend pełen wrażeń

4 czerwca przypada Święto Warszawy. Mieszkańcy stolicy będą mogli celebrować je przez cały weekend – zaczynając w sobotę Paradą Syrenki, a kończąc w niedzielę Regatami o Puchar Prezydenta Warszawy. Zaplanowano moc atrakcji dla rodzin

Informacja prasowa
Święto Warszawy czyli weekend pełen wrażeń

Parada Syrenki

Podczas obchodów Święta Warszawy nie może zabraknąć syrenki. Jednak zamiast jednej, warszawiacy zobaczą ich aż… 16. Każda z syrenek przejedzie na specjalnej platformie trasą od ronda de Gaulle’a do placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach z atrakcjami:

  • przy pomniku Mikołaja Kopernika, gdzie uczestników parady animować będą aktorzy teatru AKT;
  • przy kościele Sióstr Wizytek, gdzie również zaplanowano animacje dla mieszkańców;
  • pod hotelem Bristol, gdzie poza utworem „Każda z Was to Sawa, a każdy z Was to Wars”, będzie można posłuchać dwóch utworów z bajek Disneya;
  • na placu Hoovera, gdzie Karolinki odśpiewają „Katarynkę Karolinkę”. Stamtąd uczestnicy parady przemieszczą się na plac Zamkowy w towarzystwie Orkiestry Dętej z Mykanowa i mażoretek w paradnych strojach.

A na placu Zamkowym na warszawskie rodziny i turystów czekać będzie koncert finałowy, podczas którego wspólnie z uczestnikami parady artyści zaśpiewają utwór „Warszawa da się lubić”, a następnie Kasia Łaska w towarzystwie Justyny Bojczuk, Agnieszki Przekupień i Łukasza Talika wykonają jeszcze więcej utworów z bajek Disneya.

Poza syrenkami uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć też przedwojenny autobus marki Somua i charakterystyczny piętrowy autobus londyński. Oraz całe grono artystów, którzy będą bawić się razem z mieszkańcami: aktorów działającego od ponad 30 lat Teatru AKT; aktorów Teatru MAKATA i Teatru Sztuka Ciała; Orkiestrę na Dużym Rowerze czyli pop-folkową grupę muzyków łączącą grę na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze; Brass Federację – polski zespół używający instrumentów dętych blaszanych; działającą od 1910 r. Orkiestrę Dętą z Mykanowa; tancerzy Ritmo Bloco – otwartej grupy samby batucady oraz muzyków grających właśnie sambę batucadę z grupy Bloco Central. Parada będzie też okazją do tego, by zobaczyć taniec z wachlarzami, czyli połączenie tańca współczesnego z elementami wschodnich sztuk walki w wykonaniu Julii Bui-Ngoc i Katarzyny Stefanowicz.

Parada Syrenki odbywa się w sobotę, 3 czerwca. Start o godz. 13:00 na rondzie de Gaulle’a

Regaty u Puchar Prezydenta Warszawy

Wydarzenie rozpoczęły się już dziś, w dzień treningowy. Najwięcej atrakcji czeka jednak na mieszkańców w sobotę – start pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 11:00. To również od tej godziny działać będą miasteczko żeglarskie na plaży Rusałka (na wysokości ZOO) oraz strefa kibica na Bulwarach im. Jana Karskiego. Zaplanowano atrakcje dla całej rodziny – gry, zabawy, animacje, spektakle, a także warsztaty żeglugi tradycyjnej. Wieczór zakończy parada kolorowych żagli po Wiśle o godzinie 19:00 oraz Warsaw Sailors Party z udziałem czterech DJ-ów na Dworcu Wodnym Warszawa o godzinie 20:00. Przez cały dzień między godz. 9:45 a 18:45 (a w niedzielę między godz. 9:45 a 16:45) będzie można bezpłatnie przeprawić się przez Wisłę na wysokości Bulwarów im. Jana Karskiego i plaży Rusałka.

Niemniej atrakcji zaplanowano na niedzielę. Podobnie jak w sobotę, pierwszy wyścig odbędzie się już o godz. 11:00 i wtedy też zaczną działać miasteczko żeglarskie oraz strefa kibica. Między godziną 11:00 a 16:00 organizowane będą warsztaty SUP. Oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 17:00.

Dodatkowo w niedzielę, o godz. 15:30, na plaży Rusałka prezydent m.st. Warszawy odbierze od prezesa organizacji European Best Destinations nagrodę za wygraną w tegorocznym plebiscycie. Warszawa została uznana za najlepszy kierunek turystyczny 2023 roku, zdobywając ponad 140 tys. głosów i ustanawiając jednocześnie rekord w 14-letniej historii tego konkursu. Z polską stolicą rywalizowało 20 europejskich miast.

Pozostałe wydarzenia w weekend

Poza Paradą Syrenki i Regatami o Puchar Prezydenta Warszawy mieszkańcy mogą wziąć udział również w innych weekendowych wydarzeniach.

W sobotę, 3 czerwca, o godz. 11:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi organizowany jest Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Uczestnicy w ciągu 60 minut będą opowiadać na 60 pytań zamkniętych z zakresu historii i życia współczesnej stolicy.

Również 3 czerwca odbędzie się kolejna odsłona akcji Ekopoukładani, w ramach której będzie można wymienić zużyte elektrośmieci na sadzonki roślin. Tym razem mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu na Żoliborzu, między godz. 9:00 a 15:00, podczas Targu Śniadaniowego na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Śmiałej i al. Wojska Polskiego.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda