mobile
REKLAMA

Szesnaste ligowe zwycięstwo Legii!

Siatkarze Legii Warszawa odnieśli szesnaste ligowe zwycięstwo i pozostali jedyną niepokonaną drużyną w lidze w tym sezonie. Sposobu na podopiecznych trenera Mateusza Mielnika nie znaleźli tym razem zawodnicy UKS Międzyrzeckiej Trójki.

Marcin Kalicki
Szesnaste ligowe zwycięstwo Legii!

Sobotni pojedynek w Międzyrzecu Podlaskim nie przyniósł niespodzianki. Liderzy – siatkarze Legii od początku do końca kontrolowali spotkanie, pewnie zdobywając kolejny komplet punktów. – Nie od dziś wiemy, że zespół z Międzyrzeca w swojej hali jest bardzo groźny i to pokazał w meczu z nami. Oprócz drugiego seta, gdzie udało nam się odskoczyć na kilka punktów i wygrać 25:13, to sety numer jeden i trzy były punkt za punkt. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że zespoły, z którymi musimy się mierzyć będą grały na totalnym luzie i będą ryzykować w każdym elemencie, bo tylko w ten sposób można z nami nawiązać walkę. Po raz kolejny pokazaliśmy siłę spokoju i konsekwencji w końcówkach setów, gdzie nie popełnialiśmy błędów, dzięki czemu cieszymy się z trzech punktów i kolejnego już szesnastego zwycięstwa. Mierzymy się w następnej kolejce z wiceliderem Spartą Grodzisk Mazowiecki i to będzie mecz na szczycie naszej grupy, lecz podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Chcemy wygrać i utrzymać naszą zwycięska passę – powiedział po meczu Arkadiusz Żakieta, atakujący Legii.

– Mecz z Międzyrzecem na wyjeździe zawsze budzi w zawodnikach wiele emocji i niepokoju. Ze względu na specyficzną halę nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać po przeciwniku, Międzyrzec grający u siebie jest nieprzewidywalny i bardzo często potrafi zaskoczyć swoją dobrą grą niezależnie od tego jak grają swoje ostatnie spotkania. Byliśmy dobrze przygotowani do tego pojedynku zarówno sportowo jak i mentalnie i udało nam się wygrać 3:0. Mecz zagraliśmy na dobrym poziomie bez dużej ilości błędów, ale w kilku momentach mogliśmy bać się o wynik spotkania, mimo to cały czas mieliśmy kontrolę. Kolejne zwycięstwo już szesnaste z rzędu na pewno cieszy i motywuje do dalszej pracy przed następnymi spotkaniami – mówi Bartosz Stępień, przyjmujący „Wojskowych”.

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski – Legia Warszawa 0:3 (23:25, 13:25, 23:25)

Legioniści zagrali w składzie: Maciej Stępień, Arkadiusz Żakieta, Paweł Pietkiewicz, Szymon Pałka, Patryk Akala, Damian Kraśniewski, Bartosz Tomczak, Bartosz Stępień, Jakub Sutryk, Kamil Szewczyk, Jan Gawryś, Patryk Brzostek.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. Jeśli „Wojskowi” pokonają 13 lutego w Grodzisku Mazowieckim miejscową Spartę to zapewnią sobie mistrzostwo II ligi.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda