mobile
REKLAMA

Szkoła w Wawrze już oficjalnie nosi imię WOŚP

Wczoraj Szkoła Podstawowa numer 404 w Wawrze otrzymała oficjalnie imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na uroczystości nadania imienia placówce pojawił się Jurek Owsiak

NKK
Szkoła w Wawrze już oficjalnie nosi imię WOŚP

Kochajcie szkołę” – to przekaz Jurka Owsiaka do uczniów Szkoły Podstawowej nr 404 w Wawrze. Wczoraj odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to druga szkoła w całym kraju, która nosi to imię. Szkoła otrzymała również swój sztandar.

Jak pisaliśmy na początku marca proces wyboru imienia dla szkoły był dość długi. Rozpoczął się w 2022 roku, wtedy propozycje nazw mogli zgłaszać uczniowie, nauczyciele, opiekunowie samorządu, rodzice, pracownicy administracji, a także społeczność lokalna. Następnie stworzono listę rankingową, na której znalazło się 5 nazw. Nominowani to: Wacław Wojtyszko, Danuta Brzosko-Mędryk, Jan Paweł II, WOŚP i Wisława Szymborska. W głosowaniu największe poparcie otrzymała właśnie WOŚP.

Rada Warszawy zatwierdziła ten wybór specjalną uchwałą w lutym br

Jurek Owsiak na swoim profilu w mediach społecznościowych już zapowiedział, że będzie chciał ponownie spotkać się ze szkolną społecznością. - Za moment wakacje, więc umawiamy się na początek nowego roku szkolnego. Chcę po prostu Was zobaczyć.

 

fot.  UD Wawer

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda