mobile

Szli ulicą i wybijali szyby, usłyszeli osiem zarzutów

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Z wstępnych informacji wynika, że nocą szli wzdłuż ulicy i wybijali szyby w zaparkowanych samochodach, witrynach sklepowych oraz zniszczyli drzwi wejściowe do klatki schodowej oraz ścianę windy, a także ekran biletomatu. Policjanci zabezpieczyli młotek, którym prawdopodobnie posługiwali się mężczyźni. Podejrzani usłyszeli łącznie osiem zarzutów karnych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

inf. prasowa
Szli ulicą i wybijali szyby, usłyszeli osiem zarzutów

Do zdarzenia doszło nocą kilka dni temu. Policjanci z wolskiej komendy zostali zaalarmowani, że dwóch mężczyzn idąc chodnikiem wzdłuż ulicy wybija szyby w witrynach sklepowych. Nie czekając długo pojechali na miejsce. W międzyczasie napływały zgłoszenia dotyczące wybitych szyb w zaparkowanych samochodach oraz o uszkodzeniu windy i biletomatu. Przez całą noc do wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili ustalenia, przeglądali monitoring, ustalali właścicieli uszkodzonych pojazdów i lokali, a także świadków zdarzenia. Na miejscu przestępstwa pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadziła oględziny.

Mundurowi dotarli do budynku wielorodzinnego, przed którym były zaparkowane pojazdy i miały również wybite szyby. Dzięki ustaleniom wiedzieli, że w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przebywają mężczyźni podejrzewani o uszkodzenie mienia. Nie pomylili się, w lokalu było dwóch mężczyzn w wieku 27 lat i 39 lat. Jeden z nich w saszetce miał młotek, który służył do wybicia szyb. Obaj byli pod wpływem alkoholu i mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli łącznie osiem zarzutów uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Marta Sulowska/rr

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda