mobile

Szpital Wolski walczy z koronawirusem

W związku z ogniskiem COVID-19 w placówce, wszyscy zarażeni pacjenci trafili do szpitali jednoimiennych, a personel medyczny przebywa na kwarantannie lub w izolacji. Na oddziały internistyczne, które znajdują się w odrębnym pawilonie szpitalnym, nie są przyjmowani nowi pacjenci – trwa dezynfekcja.

inf. prasowa
Szpital Wolski walczy z koronawirusem

Przeprowadzone do tej pory testy wskazały wyniki dodatnie na obecność wirusa Sars-CoV-2 u 26 pracowników szpitala oraz 33 pacjentów jednego z oddziałów internistycznych. Pracownicy szpitala przebywają w izolacji domowej, a pacjenci w stanie stabilnym zostali przekazani do szpitali jednoimiennych w Warszawie. 18 osób personelu medycznego z bezpośredniego kontaktu przebywa na kwarantannie, czekając na możliwość wykonania testu - musi upłynąć siedem dni od kontaktu z zakażoną osobą, żeby wynik badania był wiarygodny. Testy na obecność COVID-19 przeprowadzone u pozostałych 15 pacjentów, przebywających na drugim oddziale internistycznym, przyniosły wynik negatywny.

Należy podkreślić, że oba oddziały internistyczne znajdują się w odrębnym pawilonie szpitalnym i decyzją dyrektora szpitala zostały na nie wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów. Na oddziale, gdzie zlokalizowano ogniska koronawirusa, przeprowadzono dwukrotną dezynfekcję. Częściowe otwarcie oddziału internistycznego planowane jest 28 maja.

Dyrekcja Szpitala Wolskiego podjęła działania, ograniczające ryzyko rozwoju ogniska koronawirusa:

  • przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne - wszystkie osoby, które potencjalnie mogły być narażone na zakażenie, zostały natychmiast skierowane do izolacji domowej;
  • zwiększono częstotliwość dezynfekcji oddziałów szpitalnych; 
  • pracownicy i pacjenci z oddziałów, na których wykryto zakażenia koronawirusem, są poddawani kontrolnym testom zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Pracownicy placówki zostali poinformowani o stwierdzonych przypadkach zakażeń w szpitalu oraz o bezwzględnej konieczności stosowania środków ochrony osobistej i przestrzegania przyjętych procedur. Ponadto, dyrekcja szpitala utrzymuje kontakt z pracownikami placówki, którzy przebywają w izolacji.

Informacja o wystąpieniu koronawirusa w Szpitalu Wolskim została przekazana do Urzędu Wojewódzkiego i Koordynatora ds. Ratownictwa oraz do Pogotowia Ratunkowego, w celu ograniczenia kierowania pacjentów na oddziały internistyczne Szpitala Wolskiego.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda