mobile
REKLAMA

Targówek po metrze: jak zmieni się Chodecka i Św. Wincentego po remoncie?

Otwarcie nowych stacji metra na Targówku we wrześniu 2020 roku było ważnym wydarzeniem dla mieszkańców tej dzielnicy. Po remoncie ul. Kondratowicza, kolejny etap prac obejmie odcinek ul. Chodeckiej między Kondratowicza a Krasnobrodzką. Zmiany dotkną również ul. św. Wincentego

Jakub Bielawski
Targówek po metrze: jak zmieni się Chodecka i Św. Wincentego po remoncie?

Nowe oblicze Bródna

Metro nie tylko łączy Warszawę, ale także ją odmładza. Tak można by podsumować efekty rewitalizacji ulic wokół nowych stacji metra na Targówku. Ulica Kondratowicza to najlepszy przykład tej transformacji. Z szarej i zaniedbanej arterii stała się zieloną i przyjazną przestrzenią. Drzewa, kwiaty, ścieżki rowerowe, parkingi i nowa nawierzchnia to tylko niektóre z elementów, które sprawiły, że ulica zyskała nowy blask. Nie bez powodu została nominowana do prestiżowej nagrody „Green Cities Europe Award 2023”.

Zmiany dotkną także Chodeckiej

Niedawno kontynuowano remont ul. Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zmieniona zostanie organizacja ruchu, aby ułatwić parkowanie i poruszanie się pieszym, a na jezdni wyznaczone zostaną nowe miejsca postojowe. Odnowione zostaną także chodniki i planuje się też wykonanie azylów i słupków blokujących na prośbę mieszkańców. Poprawione również zostaną warunki dla taksówek w pobliżu numeru 13, poprzez poszerzenie chodnika.

W związku z planowanym remontem na ul. Chodeckiej, wprowadzone zostały zmiany w ruchu na ul. św. Wincentego. Aby zmniejszyć utrudnienia dla kierowców i mieszkańców Bródna, zakaz wjazdu na ul. św. Wincentego będzie obowiązywał tylko w godzinach szczytu porannego – od 7 do 9.

Nie zapominamy też o kolejnym etapie prac. Projektowane są również zmiany na skrzyżowaniu z Balkonową i Matki Teresy z Kalkuty. W planach jest zachowanie ronda, ale także stworzenie większej ilości miejsc parkingowych i zazielenienie terenu.

Buspas na Głębockiej i św. Wincentego

Dodatkowo, na ul. Głębockiej i św. Wincentego powstaną pasy dla autobusów, które ułatwią podróżowanie komunikacją miejską. Będą one przebiegać od ronda przy S8 do skrzyżowania z ul. Kondratowicza w obu kierunkach – zarówno w stronę Białołęki, jak i metra. Po stronie zachodniej buspas będzie się ciągnął od przystanku „CH Targówek 03” do ul. Kondratowicza, a po stronie wschodniej – od skrzyżowania z ulicami Przy Grodzisku i Malborskiej do przystanku „CH Targówek 03”. Na tych odcinkach jezdnia zostanie poszerzona, aby pomieścić pas dla autobusów.

Pasy dla autobusów na Głębockiej i św. Wincentego to część szerszych zmian na Targówku, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Prace związane z budową buspasów rozpoczną się po zakończeniu remontu ul. Chodeckiej.

fot.ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda