mobile

Ten mecz obnażył kilka naszych słabości

Od porażki rozpoczęli tegoroczne zmagania w rozgrywkach II ligi mężczyzn siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W piątek podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika ulegli zespołowi Bestios Białystok 1:3.

Marcin Kalicki
Ten mecz obnażył kilka naszych słabości

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 można było obejrzeć bardzo wyrównany pojedynek. Siatkarze obydwu drużyn przeplatali dobrą grę z momentami, gdzie seriami tracili punkty po błędach własnych. O losach wszystkich rozegranych partii decydowała końcówka każdego z setów. A w nich trzykrotnie więcej zimnej krwi zachowali goście z Podlasia i to oni ostatecznie zakończyli rywalizację zwycięsko wywożąc z Warszawy trzy punkty.

Zagraliśmy za słabo. Na tyle słabo, że ostatnia drużyna w tabeli dopisała trzy punkty na naszej hali. Nic im nie umniejszamy, zagrali bardzo dobrze, ale z naszego punktu widzenia to już za dużo tych prezentów. Oddajemy punkty wszystkim potrzebującym, a nie jesteśmy liderem, który może sobie na to pozwolić. Limit błędów wyczerpuje nam się bardzo szybko. Musimy punktować w kolejnych meczach – mówi Krzysztof Wójcik, trener wolskie drużyny.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – Bestios Białystok 1:3 (23:25, 25:23, 25:27, 21:25)

Warszawianie zagrali w składzie: Brian Malangiewicz, Kacper Buczek, Grzegorz Pacholczak, Dawid Bulira, Jakub Buczek, Adam Antoński, Piotr Szlęzak, Kajetan Iszczuk, Paweł Sęk, Damian Gościański, Kacper Kulesza, Karol Kubisz, Kamil Leliwa, Kamil Kubeł.

Ten mecz obnażył kilka naszych słabości. Nie jest to nawet kwestia umiejętności siatkarskich, bo te na pewno mamy na odpowiednim poziomie. Myślę, że czasem brakowało zdecydowania i wyboru odpowiednich środków. Tak jak mówiłem przed meczem naszą siłą miało być przełożenie teorii na działania boiskowe, stało się zupełnie odwrotnie. Potrzebujemy teraz chwile się zastanowić, każdy z osobna „co ja mogę zrobić lepiej, aby drużyna wygrywała”. Nie załamujemy się oczywiście i do Międzyrzeca Podlaskiego pojedziemy bez wątpienia po kolejne ligowe punkty – powiedział Grzegorz Pacholczak, kapitan drużyny MOS Wola Tramwaje Warszawskie. – Myślę, że każdy z nas będzie chciał szybko zapomnieć mecz z Bestiosem, który nam po prostu nie wyszedł. Trzeba przyznać, że graliśmy słabo, przegraliśmy końcówkę trzeciego seta i wydaje mi się, iż to zaważyło o końcowym wyniku. Musimy poprawić swoją grę, przepracujemy ten tydzień i będziemy chcieli szybko się zrehabilitować i zwyciężyć w Międzyrzecu Podlaskim. Punkty są nam potrzebne, a meczy z tygodnia na tydzień coraz mniej. Nie ma już czasu na porażki. Jeśli zagramy swoją siatkówkę to będzie dobrze – dodał Kacper Buczek, atakujący MOS-u.

Wyniki pozostałych spotkań grupy 2 II ligi:

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2 (25:20, 22:25, 25:18, 36:38, 15:10)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – KS Camper Wyszków 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:22, 15:7)

SMS PZPS II Spała – UKS Centrum Augustów 3:0 (25:19, 25:16, 25:12)

AZS UWM Olsztyn – UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda