mobile

Tężnia solna w Parku Sowińskiego

Dzielnica Wola przystępuje do realizacji jednego z najciekawszych projektów, które zostały zgłoszone do realizacji w ramach ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. W Parku Sowińskiego powstanie tężnia solna. Wola przeznaczy na ten cel 250 tys. zł. 

 

Informacja prasowa/ fot. wikipedia
Tężnia solna w Parku Sowińskiego

Dzielnica Wola systematycznie realizuje pomysły mieszkańców, które zostały wytypowane do realizacji w ramach dzielnicowego budżetu partycypacyjnego 2018. Teraz, przystępuje do realizacji jednego z najciekawszych zeszłorocznych projektów, czyli do budowy ogólnodostępnej i bezpłatnej tężni solankowej.

– Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą tej inwestycji - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Tężnia solankowa będzie kosztować 250 tys. zł i będzie mogła służyć warszawiakom przez okrągły rok, pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz nie będzie niższa niż 10 stopni Celcjusza.

Tężnia będzie naturalnym inhalatorium, gdzie będzie można odpocząć i zażyć trochę świeżego powietrza w centrum miasta - podkreśla Krzysztof Strzałkowski. 

Badania potwierdzają, że wytwarzany w tężni aerozol solankowy ma zbawienny wpływ dla funkcjonowania naszego organizmu. Przebywanie w tężni pomaga na nieżyt górnych dróg oddechowych, nawracające zapalenia oskrzeli czy chorobowe stany tarczycy. Co więcej, tężnia zapewnia też regenerację po wysiłku i wspomaga odporność organizmu.

Wolskie inhalatorium będzie niewielkim, okrągłym budynkiem o średnicy ok. 8 m i wysokości ok 4 m. Dodatkowo, wybrany właśnie wykonawca zobowiązał się, że w bezpośrednim sąsiedztwie tężni wybuduje elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci), położy nawierzchnię żwirową, trawiastą, a także zasadzi ok. 100 krzewów. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to 30 listopada. 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Wola
Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Park_Sowińskiego02.jpg

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda