mobile
REKLAMA

To 13-latkowie zniszczyli pasiekę w Wilanowie

Policja ustaliła kto stoi za zdewastowaniem pasiek w ogrodach Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, do którego doszło w ostatnią środę. Okazuje się, że za śmierć pszczelich rodzin odpowiada dwoje trzynastolatków. Oboje usłyszeli już zarzuty, a ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

NKK
To 13-latkowie zniszczyli pasiekę w Wilanowie

Jak pisaliśmy pałacowa pasieka w ogrodach Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie została zdewastowana. Ule przy pomocy gaśnic zostały roztrzaskane, a ramki z pszczołami wyjęte i rozrzucone w okolicy.

Policja ustaliła już sprawców. - Po wnikliwej analizie zgromadzonego materiału funkcjonariusze Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii ustalili dwoje 13-latków (obywatelka Ukrainy i obywatel Białorusi) odpowiedzialnych za te czyny – przekazała podkom. Ewa Kołdys.

Jak podaje policja nastolatkowie tłumaczyli się, że chcieli skosztować miodu bezpośrednio ze środka uli. Teraz sprawą 13-latków zajmie się sąd rodzinny. Zostały im już przedstawione zarzuty popełnienia czynów karalnych zniszczenia mienia oraz naruszenia przepisu ustawy o ochronie zwierząt – który mówi o zakazie zabijania zwierząt.

-Zniszczenie pszczelich uli, do jakiego doszło na terenie Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie to nie tylko szkoda materialna, ale również ogromna strata dla środowiska naturalnego. Pszczoły są niezwykle ważnymi stworzeniami, które odpowiadają za zapylanie roślin i przyczyniają się do zachowania równowagi ekologicznej. Liczymy, że taka sytuacja będzie przestrogą dla innych i pokaże, jak ważny jest szacunek do przyrody, zwierząt i będzie przypomnieniem o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne - podkreśla podkom. Ewa Kołdys.

fot. policja 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda