mobile
REKLAMA

To będzie handlowa niedziela ?

Zrobię zakupy czy obejdę się smakiem? Takie pytanie wciąż wielu z nas zadaje sobie w niedzielne przedpołudnia. Mimo, że powinniśmy się już przyzwyczaić do zamkniętych sklepów w ostatnim dniu tygodnia.

 

 

 

redakcja
To będzie handlowa niedziela ?

Wszak ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta obowiązuje już od 1 marca 2018 r. Pozwala ona na handel jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca, też w te poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. Chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe, bo te małe, w których za ladą staje właściciel jak najbardziej mogą być otwarte. I są, chyba wszyscy już znamy każdy osiedlowy sklepik, który otwiera przed nami drzwi w każdą niedzielę. Że już o stacjach paliw nie wspomnę.

Zgodnie z obowiązującym prawem w tę niedzielę -24 listopada zrobimy zakupy gdzie tylko sobie zamarzymy. Podobnie będzie jeszcze w grudniu, i to aż trzykrotnie: 15, 22, 29. A potem? Ano właśnie, już od stycznia 2020 koniec luksusu. Ustawa o ogranicziczeniu handlu zacznie obowiązywać w pełni, a to znacza, że w żadną z niedziel nie zrobimy zakupów w tzw. dużych sklepach. No dobrze, małe wyjątki będą, a dokładnie siedem. Tak, zwyczajowo w okolicach świąt, czyli: 26 stycznia, 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 i 20 grudnia. 

Przypominamy, ta niedziela jest handlowa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda