mobile
REKLAMA

Torby na bioodpady dla mieszkańców Warszawy. Akcja pilotażowa na Bemowie, Woli i w Śródmieściu

„Segreguj, b(i)o warto!”, czyli kampania edukacyjna, która promuje segregację bioodpadów, dociera do kolejnych mieszkańców stolicy. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przekazało biodegradowalne torby blisko 3 tysiącom gospodarstw domowych i setkom dzieci, które uczestniczą w warsztatach edukacyjnych spółki.

informacja prasowa
Torby na bioodpady dla mieszkańców Warszawy.  Akcja pilotażowa na Bemowie, Woli i w Śródmieściu

Pilotażowa akcja propagowania segregacji bioodpadów stołecznego MPO i miasta ma usprawnić proces domowego gromadzenia odpadów i zachęcić do selektywnej zbiórki, m.in. organicznych resztek. Jak wynika ze statystyk, segregacja odpadów frakcji bio nadal jest sporym wyzwaniem. Wyrzucanie bioodpadów w workach foliowych utrudnia proces ich kompostowania. Optymalnym wyborem są worki papierowe, które ulegają rozkładowi. Są najwłaściwsze, bo ułatwiają prowadzenie zbiórki w warunkach domowych i nie „zanieczyszczają” zawartości brązowych pojemników.

Dzięki akcji pilotażowej pracownicy miejskiej spółki – we współpracy z administracjami danych nieruchomości – pozostawiają w skrzynkach pocztowych mieszkańców dziesięciopaki papierowych worków na bioodpady.

- W ramach akcji „Segreguj, B(i)o warto!” rozpoczęliśmy przekazywanie worków od mieszkańców nieruchomości przy ul. Ogrodowej 11. Następnie odwiedziliśmy bloki przy ul. Czerniakowskiej i ul. Radziwie. Ostatnio zawitaliśmy w kilkunastu blokach na Bemowie – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej w MPO Warszawa.

Podczas działania w 2022 roku pracownicy MPO przekazali worki do prawie 3 tys. mieszkań na Bemowie, Woli i w Śródmieściu. Poza tym otrzymują je także dzieci, które uczestniczą w cyklicznych warsztatach ekologicznych „Mini wysypisko”. Do tej pory „dziesięciopaki” trafiły do kilkuset dzieci. W efekcie zestawy sprzyjające segregacji bioodpadów znalazły się w kolejnych gospodarstwach domowych.

- To fantastyczna akcja i bardzo się cieszymy, że doszło do tej współpracy. We wszystkich klatkach schodowych objętych pilotażem zawisły plakaty, które informują mieszkańców o szczegółach inicjatywy - mówi Anna Wagner, administratorka spółdzielni mieszkaniowej „WOLA”.

Wspólna akcja miasta i MPO będzie kontynuowana w 2023 roku. Zestawy ułatwiające domową segregację bioodpadów trafią do kolejnych dzielnic i placówek edukacyjnych.

fot. MPO 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda