mobile

Tradycja na topie

Urząd m.st. Warszawy podaje „TOP 10” imion nadawanych dzieciom urodzonym w Warszawie w 2018 roku. Zofia i Jan to najbardziej popularne imiona.

Aneta Kądzielska
Tradycja na topie

Na szczycie listy imion dla dziewczynek znajduje się Zofia. Julia nie jest tak chętnie wybierana jak jeszcze dwa lata temu. W tym roku imię to znajduje się na drugim miejscu w rankingu popularności. Na trzecim podobnie jak 2017 roku znajduje się Zuzanna, która wyprzedza Alicję, Hannę i Maję. Dziesiątkę najbardziej popularnych imion żeńskich zamykają Helena, Aleksandra i Natalia.

Wśród chłopców niezmiennie od kilku lat króluje imię Jan. Na drugim miejscu znajduje się Aleksander, który w 2017 roku zajmował piąte miejsce. Kolejni a liście są Antoni, Jakub i Stanisław. Franek w tym roku znajduje się na miejscu szóstym, choć w 2017 roku zajmował czwarte miejsce. Dziesiątkę najpopularniejszych imion męskich zamykają Adam, Szymon, Mikołaj i Ignacy. Poza rankingiem znajduje się Wojciech, który z 2017 roku zajmował dziesiąte miejsce.

W 2018 roku w Warszawie przyszło na świat 36 909 dzieci, czyli nieznacznie miej niż w roku poprzednim. Wzrasta natomiast liczba dorosłych mieszkańców Warszawy zmieniających swoje imię lub/i nazwisko. Jest to tendencja utrzymująca się od kilku lat.

źródło: Urząd m.st. Warszawy

zdjęcie: pxhere.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda