mobile
REKLAMA

TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM

W Polsce z każdym rokiem wzrasta liczba osób zakażonych wirusem HIV i dotkniętych innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Bardzo często osoby te nie zdają sobie sprawy ze swojego zakażenia, gdyż początkowe stadia choroby są zwykle bezobjawowe. Właśnie z myślą o nich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przygotowało akcję „Tramwaj zwany Pożądaniem”, która dzięki swojej oryginalności ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.

Informacja prasowa
TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na niezwykle ważny aspekt, jakim jest zdrowie reprodukcyjne oraz na edukację z zakresu profilaktyki infekcji przenoszonych drogą płciową, wśród polskiego społeczeństwa, w szczególności zakażeń HIV oraz zachęcenie do poddawania się testom w kierunku wirusa.

Już 18 maja br. specjalnie przygotowany na ten cel autobus przejedzie ulicami Warszawy, kierując się do Stadionu Syrenki, na którym będą odbywać się Juwenalia Politechniki Warszawskiej. Jazdę tym niecodziennym środkiem lokomocji umili DJ oraz członkowie IFMSA-Poland w roli edukatorów. Nasz zespół to świetnie przygotowani studenci medycyny, którzy pełnią funkcję Konsultantów Bezpiecznych Zachowań Seksualnych. Dodatkowo, w pojeździe usytuowane zostaną stanowiska informacyjne z materiałami edukacyjnymi oraz darmowymi prezerwatywami, a każdy pasażer otrzyma unikatowy bilet z adresem najbliższej placówki, w której można bezpłatnie i anonimowo wykonać test w kierunku HIV. Ponadto nasi edukatorzy zorganizują quiz, podczas którego uczestnicy będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy na tematy profilaktyki zakażeń HIV oraz innych infekcji przenoszonych drogą płciową.

Akcja jest częściowo finansowana z grantu Fundacji Pozytywnie Otwarci oraz Positive Action Europe. Zorganizowana jest pod patronatem m.in. Krajowego Centrum ds. AIDS, Społecznego Komitetu ds. AIDS, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Krajowego Konsultanta w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii. Patronatu honorowego udzieliła również Naczelna Izba Lekarska.

 • O organizatorze

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest działającą od 1956 roku największą organizacją, która zrzesza studentów wszystkich uczelni medycznych na terenie Polski. Stanowimy część międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA. Naszym celem jest zwiększanie prozdrowotnej świadomości w społeczeństwie, uświadamianie, jakie największe zagrożenia dotyczące zdrowia występują obecnie w społeczeństwie, a także jak z nimi walczyć. Drugim najważniejszym filarem naszej działalności jest edukacja studentów kierunków medycznych oraz działanie na rzecz wolności i praw człowieka.

Podsumowanie:

 • Koordynator akcji: Dominika Paździor, Agnieszka Palus

 • Organizator akcji: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 • Data: 18.05.2018 r. godz. 18:30-22:00

 • Zdjęcie poglądowe: załącznik

 • Miejsce: Warszawa,

Planowane są 4 przejazdy:

 • 18:30 – Trasa A

 • 19:30 – Trasa B

 • 20:30– Trasa B

 • 21:30 – Trasa B

Trasa A:

1. Klubokawiarnia Medyka, ul. Oczki 1a

2. Plac Narutowicza 11

3. Plac Zawiszy 03

4. Dworzec Centralny 01

5. Centrum 01

6. Plac Konstytucji 01

7. DS. Riviera 01 – koniec Trasy A


Trasa B:

1. Biblioteka Narodowa 02 – początek trasy B

2. Plac Narutowicza 11

3. Plac Zawiszy 03

4. Dworzec Centralny 01

5. Centrum 04

6. Uniwersytet 01

7. Ordynacka 01

8. Foksal 01

9. Plac Konstytucji 01

10. DS. Riviera 01 – koniec Trasy B

 • Kontakt:

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda