mobile
REKLAMA

Tramwajarze pracują na Filtrowej

Na Filtrowej od poniedziałku 20 maja pracują tramwajarze. Tramwaje nie jeżdżą ulicami Filtrową i Nowowiejską między placem Narutowicza a al. Niepodległości. Aż cztery linie tramwajowe mają zmienioną trasę

 

 

IS
Tramwajarze pracują na Filtrowej

Tramwaje Warszawskie prowadzą remont torowiska na Ochocie. Prace prowadzone są na ul. Filtrowej.

Prowadzone prace wymusiły wprowadzenie czasowej zmiany w organizacji ruchu zarówno dla kierowców, jak i komunikacji miejskiej.

Sucho na Filtrowej

Tramwajarze wymienią zużyte szyny. Jednak prowadzony remont ma również przynieść zmiany dzięki, którym torowisko nie będzie już zalewane po intensywnych ulewach. Prace obejmą także budowę odwodnienia.

-Roboty na tej ulicy obejmą nie tylko wymianę zużytych szyn, ale również budowę odwodnienia. Dzięki temu torowisko nie będzie już zalewane po intensywnych deszczach. Korzystając z wyłączenia ruchu, robotnicy wymienią również szyny na skrzyżowaniach Krzywickiego z Nowowiejską oraz z Filtrową – wskazują Tramwaje Warszawskie.

Jeden kierunek ruchu

Prowadzone prace na ul. Filtrowej wymusiły wprowadzenie zmian w ruchu. Jeden kierunek ruchu został wprowadzony pomiędzy Raszyńską a Mianowskiego. Kierowcy jeżdżą tędy tylko w stronę Grójeckiej. Z placu Narutowicza Filtrową jest tylko dojazd do ulic: Akademickiej, Asnyka i Mianowskiego. Pozostali muszą pojechać do Grójeckiej.

Objazd prowadzi ulicami Wawelską i Krzywickiego lub Niemcewicza i Raszyńską.

W związku z objazdami zmieniła się zasada pierwszeństwa przejazdu na ulicy Niemcewicza. Wyjeżdżający z Tarczyńskiej lub Asnyka muszą ustąpić pierwszeństwa.

Parkowanie, rowerzyści i piesi
Nie można parkować na fragmencie Filtrowej od Raszyńskiej do Mianowskiego, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Koperta dla osób z niepełnosprawnością została przesunięta bliżej ulicy Mochnackiego.

Nie tylko kierowcy muszą liczyć się z wprowadzonymi zmianami, dotyczy to również rowerzystów oraz pieszych. Rowerzyści jadący Mianowskiego skręcają w Filtrową tylko w lewo.
Robotnicy zamknęli przejście przez przystanek przed Raszyńską. Piesi przechodzą tylko po stronie budynków.

Zmiany w komunikacji

Remont torowiska na ul. Filtrowej spowodował zmiany w komunikacji miejskiej.
Inaczej kursują tramwaje linii: 15, 33, 35 i 36. Na trasę wyjechały autobusy linii zastępczej Z15.

Tramwaje linii 15 dojeżdżają z Żoliborza tylko do alei Niepodległości i tu na przystanku Nowowiejska zmieniają numer na 33, a następnie jej trasą jadą do pętli Metro Młociny. Natomiast w przeciwnym kierunku, część tramwajów linii 33 jadących z Młocin, zmienia numer na ulicy Nowowiejskiej i dalej jako „piętnastka” jedzie do pętli Marymont-Potok. Tramwaje linii 35 dojeżdżają do pętli Kielecka zamiast na Banacha – od ulicy Nowowiejskiej trasa objazdowa prowadzi aleją Niepodległości i Rakowiecką. Swoją trasę zmieniły także tramwaje linii 36 Warszawskich Linii Turystycznych, kursujące w soboty i niedziele (a od 22 czerwca codziennie). Jeżdżą z Żoliborza na Pragę-Północ ulicami: Słowackiego, Mickiewicza, Andersa Międzyparkową, Słomińskiego, przez most Gdański, Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, Targową, 11 Listopada, Stalową, Środkową i Wileńską.

Na Filtrowej i Nowowiejskiej tramwaje zostały zastąpione przez autobusy linii zastępczej Z15, które jeżdżą z placu Narutowicza ulicami: Grójecką, Niemcewicza, Raszyńską, Filtrową, Nowowiejską do alei Niepodległości, a wrócą Wawelską, Krzywickiego i Filtrową.

Prace na Filtrowej zostały zaplanowane do końca czerwca.

Tramwajowy program remontowy

Prace na Filtrowej to element tegorocznego programu remontowego. Tramwajarze na najbliższe dwa kwartały zaplanowali kilkanaście zadań. Większość z nich zostanie wykonana w weekendy i w czasie wakacji. Większość zakończy się na początku września. Kompleksowe remonty torów tramwajowych obejmą odcinki o łącznej długości ponad 5 km. Naprawy bieżące obejmą kolejnych 15 km torów, a dodatkowo wymienionych zostanie 1,2 km szyn i 30 zwrotnic. Na tym nie koniec prac – do regeneracji szyn wytypowanych zostało 6 km, a szlifowanych będzie kolejne 15 km szyn.

 

Fot. UMW/ pxabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda