mobile

Tramwaje wracają na ulicę Grochowską

W poniedziałek, 16 września tramwaje linii: 3,6, 22 i 26 powrócą na trasy na ul. Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Na starej trasie wymieniono torowiska, zmodernizowano przystanki, a także zadbano o bezpieczeństwo pieszych. 

Sylwia Fiutkowska/fot. Crusier
Tramwaje wracają na ulicę Grochowską

Tramwaje linii 3 i 6 dojadą ul. Grochowską do Gocławka, a 22 i 26 do Wiatracznej. Przy okazji powrotu starych linii na swoje trasy jednocześnie zostną zlikwidowane: uzupełniająca linia 73, a także zastępcza linia autobusowa Z-6.

Warszawscy tramwajarze wymienili konstrukcję torowiska między rondem Wiatraczna a Zieleniecką. W ich miejscu pojawiło się dziwięć kilometrów nowych szyn. Modernizacje przeszło także 12 okolicznych pzystanków, które stały się wyższe i szersze, dzięki czemu są udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych. Ulica Grochowska po remoncie stanie się także bardziej zielona, bowiem między szynami ma zostać rozłożony rozchodnik. Na wiosnę wzdłuż drogi posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Przy okazji remontu zadbano także o pieszych. Na wszystkich przejściach zbudowano nową sygnalizację świetlną lub wyremontowano obecną. Pojawiły się także dodatkowe dojścia do przystanków, dzięki którym szybciej będzie można dostać się na drugą stronę ulicy. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda