mobile

Trening z Majką

Pomimo niesprzyjającej, jesiennej pogody i padającego deszczu fani Rafała Majki stawili się  w sobotni poranek 17 października w Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181 b, żeby wziąć udział w bezpłatnym treningu ze sportowcem.

Trening z Majką

Po intensywnym sezonie sportowym zakończonym sukcesami, Rafał Majka powinien odpoczywać. Jak sam przyznaje – jest zmęczony. Dla przypomnienia, Majka w 2015 roku Rafał Majka zajął 7 miejsce w Tour de Romandie i 3 miejsce w wyścigu Vuelta a Espan͂a a także wygrał 11 etap Tour de France. W pamięci mamy także ubiegłoroczne sukcesy sportowca, szczególnie zwycięstwo podczas Tour de France, gdy Majka zajął pierwsze miejsce z klasyfikacji górskiej a także pierwsze miejsce w Tour de Pologne. Dwudziesto sześciu letni zawodnik wpisał się już w historię sportu. Jako drugi Polak w dziejach polskiego kolarstwa wygrał etap Tour de France – 14 lipca 2014 roku, 18 lipca powtórzył ten wyczyn. Jako pierwszy Polak, stanął na podium wyścigu Vuelta a Espan͂a zajmując w tym roku trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pomimo zmęczenia Rafał Majka znalazł czas, aby poprowadzić w Warszawie profesjonalny trening dla miłośników kolarstwa. A dla polskiego kolarza fani kolarstwa są ważni. Gdy krzyczą na trasie wyścigu „Dawaj Majka!” dodaje mu to siły.

Do przejechania z Rafałem Majką, uczestnicy sobotniego treningu mieli 60 kilometrów. Czy to dużo? Kolarz uważa, że każdy musi spróbować swoich sił. Oczywiście zejść z roweru będzie można nawet po 5 kilometrach.

- Nie będziemy jechać za szybko, ani za wolno. Tempo będzie spokojne, dla wszystkich. Fajnie, ze jesteście, chociaż pogoda nie jest rewelacyjna, ale co zrobić. Ze swojej strony powiem, żebyście naprawdę uważali. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Będziemy jechać wszyscy razem – powiedział Rafał Majka do uczestników, przed rozpoczęciem treningu.

Po zakończonym treningu kolarze amatorzy mogli wziąć udział w sesji rozciągania z Rafałem Majką w klubie Gravitan, a także porozmawiać z kolarzem. Organizatorzy treningu przygotowali także posiłek dla uczestników, a o diecie sportowca opowiedział bohater spotkania.

Rafał Majka w listopadzie rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu kolarskiego. Jak przyznaje dyrektorzy drużyny Tinkoff – Saxo, w barwach, której jeździ znają harmonogram występów Polaka. Sam Majka odpoczywa i na chwilę obecną nie wie, gdzie wystąpi. Po prostu odpoczywa. A jak? – Jeżdżę, z żoną na rowerze, oglądam filmy. Wolny czas najchętniej spędzam w domu – powiedział.

Od maja 2015 roku Rafał Majka jest ambasadorem marki Adgar Fit.
Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda