Trzy punkty pojechały do Wierzbicy

Pechowa okazała się 13. kolejka IV ligi mazowieckiej grupy południowej dla Hutnika Warszawa. Orzeł Wierzbica pokonał piłkarzy Łukasza Choderskiego 4:1.

Iście angielska pogoda przywitała piłkarzy i kibiców na Marymonckiej. W strugach deszczu przyszło rywalizować jedenastkom Hutnika i Orła w meczu o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej grupy południowej.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla piłkarzy „Dumy Bielan”, którzy za sprawą Piotra Wielgosza prowadzili już od 4. minuty. W dalszej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola. W 35. minucie goście z Wierzbicy zdołali jednak wyrównać za sprawą Romana Skowrońskiego. Zresztą zawodnik Orła wdał się we znaki obrońcom Hutnika ponownie w 43. minucie, kiedy to wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron bielańscy futboliści ruszyli do odrabiania strat, niestety nieskutecznie. Na domiar złego w 71. minucie sędzia spotkania podyktował jedenastkę dla zespołu przyjezdnych. Rzut karny na bramkę zamienił Paweł Czarnecki, pokonując Damiana Karczmarczyka. Chwilę później szansę na zdobycie gola kontaktowego miał Hutnik, ale kapitalną interwencją popisał się golkiper gości. W 78. minucie wynik spotkania na 1:4 ustalił Roman Skowroński, który tym samym ustrzelił hattricka. Klub z Bielan miał jeszcze szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Kowalkowski. Tym samym Orzeł Wierzbica pokonał przy Marymonckiej Hutnik Warszawa 4:1 i zakończył dobrą passę klubu z Bielan.

W najbliższej kolejce Hutnik Warszawa zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z KS Warka.

HUTNIK WARSZAWA - ORZEŁ WIERZBICA 1:4 (1:2)
Bramki: Wielgosz (4') – Skowroński (35', 43', 78'), Czarnecki (71' – karny)