mobile

Tydzień z budżetem obywatelskim w Warszawie

Tylko do 25 stycznia warszawiacy mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcom, którzy chcą skorzystać z tej możliwości i zdecydować, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu stolicy, ratusz zapewnia wsparcie w przygotowaniu projektu.

inf. prasowa
Tydzień z budżetem obywatelskim w Warszawie

- Zapraszam do udziału w wydarzeniu wszystkich mieszkańców, którzy za pomocą budżetu obywatelskiego chcą zmienić Warszawę - zachęca Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. - Mamy nadzieję, że spotkania ułatwią warszawiakom przygotowanie własnych projektów dotyczących zmian, które chcieliby zobaczyć w stolicy – dodaje.

Od 18 do 22 stycznia potrwa wydarzenie ”Tydzień z budżetem obywatelskim”. W każdym dniu wydarzenia odbędzie się spotkanie on-line poświęcone określonej tematyce:

  • poniedziałek - spotkanie dla osób, które planują zgłosić swój projekt po raz pierwszy,
  • wtorek - projekty dotyczące infrastruktury drogowej i komunikacji,
  • środa - projekty dotyczące wydarzeń kulturalnych, sportowych, itp.,
  • czwartek - projekty dotyczące zieleni i ochrony środowiska,
  • piątek - spotkanie dla autorów projektów, którzy chcieliby dowiedzieć się jak sprawić, żeby ich projekty bardziej odpowiadały potrzebom mieszkańców.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 18.00 i potrwają do godz. 20.00. 

Podczas wydarzenia warszawiacy skorzystają z pomocy pracowników urzędu, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budżetu obywatelskiego oraz pomogą przygotować opis i wycenę realizacji projektu. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji przedstawicieli miejskich biur, m.in. z: Biura Ochrony Środowiska, Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, Biura Zdrowia oraz jednostek miejskich, m.in.: Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Zieleni, Zarządu Oczyszczania Miasta.

Szczegółowy program na stronie: twojbudzet.um.warszawa.pl/BO2022-Tydzien-z-budzetem-obywatelskim

- Liczymy na obecność mieszkańców, którzy chcą zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać oraz tych, którzy chcą porozmawiać o szczegółach swoich projektów z pracownikami urzędu – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. – Czekamy na Wasze propozycje do budżetu obywatelskiego! – dodaje. 

Do 25 stycznia 2021 r. można zgłaszać projekty w tej edycji warszawskiego budżetu obywatelskiego. Można to zrobić przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl lub dostarczając wypełniony formularz do urzędu dzielnicy czy Urzędu m.st. Warszawy (ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa)

Obowiązek realizacji budżetu obywatelskiego wynika z zapisów ustawy o samorządzie gminnym.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda