mobile
REKLAMA

Tymczasowe areszty za kilkanaście włamań na konta bankowe

Policjanci z komisariatu w dzielnicy Włochy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy, wykorzystując aplikację jednego ze sklepów dokonali co najmniej 13 nieautoryzowanych transakcji na kwotę nie mniejszą niż 9 000 złotych. 20-latek i jego o rok starszy kolega usłyszeli 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. W sprawie zabezpieczono gotówkę, elektronarzędzia oraz karty podarunkowe na kwotę blisko 10 000 złotych.

inf. prasowa
Tymczasowe areszty za kilkanaście włamań na konta bankowe

W wyniku działań policjantów z komisariatu w dzielnicy Włochy udało się zebrać materiał dowodowy i przedstawić zarzuty dwóm mężczyznom, którzy dokonali co najmniej 9 nieautoryzowanych transakcji kartami płatniczymi. Policjanci z komisariatu w dzielnicy Włochy otrzymali zgłoszenie o dwóch osobach, które przyszły do sklepu zwrócić wcześniej zakupiony towar. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali osobę zgłaszającą, która wskazała 20-latka oraz jego starszego o rok kolegę.

Mundurowi dokonali kontroli wskazanych mężczyzn i ujawnili przy nich karty lojalnościowe na kwotę 8 000 złotych, sporą ilość gotówki, telefony komórkowe, a także elektronarzędzia o wartości ponad 600 złotych. Ustalono, że 20 i 21-latek płacąc kartami podarunkowymi zrobili zakupy w dyskoncie przy al. Krakowskiej. Następnie udali się do innego dyskontu należącego do tej samej sieci handlowej i próbowali zwrócić zakupiony wcześniej sprzęt w zamian za gotówkę. Jak dalej ustalono mężczyźni od początku lutego dokonali co najmniej 9 nieautoryzowanych transakcji poprzez zakup 45 kart podarunkowych o łącznej wartości 9 000 złotych. Zatrzymani płacili także za inne zakupy nie swoimi kartami płatniczymi.

Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego udowodnili mężczyznom 13 włamań do których się przyznali. Ustalili również, że osoby te działały nie tylko na terenie Warszawy. Funkcjonariusze wystąpili do prokuratora o zastosowanie wobec 20 i 21-latka środka izolacyjnego. Prokurator poparł wniosek i decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

mł. asp. Karol Cebula

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda