mobile
REKLAMA

Tytuł Opiekunki Roku 2022 przyznany

W poniedziałek, 20 lutego w Żłobku nr 10 „Dzwoneczek” prezydent Gdańska wręczyła tytuł Opiekunki Roku. Spośród 13 nominowanych, główną nagrodę za rok 2022 otrzymała Maja Wrocławska ze Żłobka nr 2. Poza dodatkiem w wysokości 2500 zł ma możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych szkoleniach.

informacja prasowa
Tytuł Opiekunki Roku 2022 przyznany

- Dzisiaj widzimy, jak wielu rodziców docenia, że dzieci już w najmłodszym wieku uczą się życia w społeczeństwie. I to jest kluczowa wartość dla nas dzisiaj i na przyszłość. Wasza codzienna praca ma wielkie znaczenie w kształtowaniu młodej obywatelki i młodego obywatela - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Dziękuję za waszą codzienną pracę i mam nadzieję, że pomimo różnych trudów, przynosi ona satysfakcję.

Opiekunka Roku wybierana jest spośród kadry pracującej w 13 placówkach wchodzących w skład Gdańskiego Zespołu Żłóbków. Od dwóch lat laureatki oraz wyróżnione wyłaniane są na podstawie wniosków, w których kierownik żłobka w porozumieniu z przedstawicielami rady rodziców opisuje nominowaną. Wyboru dokonuje Kapituła Nagrody. Wcześniej zwyciężczyni losowana była przez dzieci.

- Powiedziałam to rok temu i powiem to jeszcze raz. Nie ma większego zaufania niż oddanie swojego kochanego dziecka w ręce obcej osoby. Wy to zaufanie budzicie, ale budzicie też wdzięczność. Świadomość tego, że troszczycie się, pilnujecie i odpowiednio kierujecie dzieci, daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego dziś wręczamy te nagrody - mówiła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. 

Podczas dzisiejszego spotkania nominowane do tytułu w 2022 roku poznały wyniki konkursu, a laureatka i wyróżnione odebrały dyplomy, które wręczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Każda z nominowanych otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Zdobywczynie wyróżnień dodatkowo otrzymały po 500 zł, natomiast zdobywczyni tytułu 1500 zł.

- Na co dzień mamy bardzo dużo pracy, ale takiej pracy, którą się kocha. Nie wyobrażam sobie robić nic innego. Codziennie wstaję i idę do tych małych dzieciaków. One mówią mi "ciocia, kocham cię" albo przytulają się tak zupełnie bezinteresownie i bardzo szczerze. To największe wyróżnienie - mówi Maja Wrocławska, zdobywczyni tytułu Opiekunki Roku 2022.

- To jest naprawdę bardzo przyjemne uczucie, gdy doceniona została moja praca, która sprawia ogromną radość i daje satysfakcję, gdy widać jak dziecko się rozwija, jak podejmuje dalsze kroki w swoim rozwoju. Jestem też zadowolona z pakietu szkoleń, dlatego, że mogę dalej się rozwijać, dalej brnąć w tym kierunku, który nas najbardziej interesuje - mówi Katarzyna Piotrowska, wyróżniona za 2022 rok.

- Pracuję w żłobku od 5 lat, a dziś otrzymałam wyróżnienie za swoją pracę. Jest to dla mnie ogromne docenienie, ponieważ sama mam dziecko i przelewam miłość do dzieci, tak jakbym chciała, żeby do mojego dziecka przelewali tą miłość w przedszkolu czy w szkole - dodaje Anna Omelaniuk, wyróżniona za 2022 rok.

Nagrodzone za 2022 rok:

 • Maja Wrocławska, Żłobek nr 2, Opiekunka Roku 2022
 • Katarzyna Piotrowska, Żłobek nr 9, wyróżnienie za 2022 rok
 • Anna Omelaniuk, Żłobek nr 10, wyróżnienie za 2022 rok

Lista nominowanych do tytułu Opiekunki Roku w 2022 roku:

 • Beata Plutowska, Żłobek nr 1
 • Maja Wrocławska, Żłobek nr 2
 • Ewa Grzeczkowicz, Żłobek nr 3
 • Alicja Błaszkiewicz, Żłobek nr 4
 • Jadwiga Adamczyk, Żłobek nr 5
 • Paulina Jedynak-Retmańska, Żłobek nr 6
 • Żaneta Czubak, Żłobek nr 7
 • Karolina Bystrzak, Żłobek nr 8
 • Katarzyna Piotrowska, Żłobek nr 9
 • Anna Omelaniuk, Żłobek nr 10
 • Barbara Sikora, Żłobek nr 11
 • Anna Olenkowicz, Żłobek nr 12
 • Justyna Piotrowska, Żłobek nr 13

fot.Grzegorz Mehring/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda