Udany start sezonu siatkarzy MOS Wola Tramwaje Warszawskie

W piątkowy wieczór w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach II ligi seniorzy MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W pierwszym spotkaniu stołeczny klub pokonał MMKS Lotnika Łęczyca.

Inauguracyjne spotkanie gospodarze rozpoczęli w składzie: Damian Gościański, Paweł Szczepaniak, Michał Gawrzydek, Szymon Pałka, Adam Antoński, Brian Malangiewicz oraz Dariusz Bonisławski. Grający na pozycji libero Bonisławski był w tym meczu kapitanem zespołu z Woli, zaś rolę trenera pełnił Grzegorz Pacholczak, który zastąpił pauzującego w dwóch meczach Krzysztofa Wójcika.

Początek spotkania należał do MOS-u. Warszawianie od razu objęli prowadzenie i nie oddali go do końca seta. W stołecznym zespole dobrze funkcjonowała zagrywka oraz atak. Goście z Łęczycy mieli problem z zatrzymaniem Pawła Szczepaniaka i Szymona Pałki. Gospodarze wygrali pierwszego seta 25:17 i z dobrymi humorami zamienili się na boisku miejscami z rywalami.

Druga partia była bardziej wyrównana. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Lotnika. W decydującym momencie stołeczny zespół mógł jednak liczyć na doświadczenie Pałki, który skutecznie zakończył długą wymianę i MOS prowadził już 2:0.

W trzeciej odsłonie meczu w warszawskim klubie wkradło się rozluźnienie, zaś goście potwierdzili, że będą walczyć do końca. Mimo kilku przebłysków seta wygrał Lotnik. Czwarta partia to powrót do swojej gry siatkarzy z Woli. Dobrze zaprezentowali się zarówno zawodnicy z podstawowej szóstki, jak i zmiennicy co przyniosło oczekiwany efekt. Drużyna MOS Wola Tramwaje Warszawskie wygrała seta 25:20 i całe spotkanie 3:1. Niestety były też złe informacje dla kibiców stołecznego klubu. W ostatniej partii kontuzji doznał wyróżniający się siatkarz gospodarzy – Paweł Szczepaniak, którego czeka przynajmniej dwutygodniowa przerwa.

– Na pewno nie było to idealne spotkanie z naszej strony. Zdobywamy jednak trzy punkty, więc czego chcieć więcej. Wiemy nad czym musimy popracować w najbliższym czasie, bierzemy się do roboty i już od poniedziałku zaczynamy misję Kozienice – powiedział Grzegorz Pacholczak, zawodnik i trener wolskiego klubu w pierwszym spotkaniu ligowym.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - MMKS Lotnik Łęczyca 3:1 (25:17, 25:23, 19:25, 25:20)

Skład wolskiej drużyny: Marcin Wojtulewicz, Paweł Szczepaniak, Karol Kubisz, Grzegorz Pacholczak, Patryk Bujniak, Michał Gawrzydek, Dariusz Bonisławski, Kamil Kubeł, Paweł Sęk, Damian Gościański, Brian Malangiewicz, Adam Antoński, Szymon Pałka, Kacper Żółtański.

Spotkanie podsumowali środkowi MOS Wola: – Pokazaliśmy wypracowaną formę na ten moment, swoje umiejętności sportowe i głód gry na boisku. Dwa pierwsze sety to była dobra gra z naszej strony i uzupełnianie się siebie nawzajem. Dobre przyjęcie i skuteczne ataki dawały przewagę nad przeciwnikiem. Trzecia partia była momentem przestoju i rozprężenia po dobrej pracy we wcześniejszych setach. Ostatnia partia została przez nas wygrana po skoncentrowaniu się i postawieniu naszych warunków gry, również kwadrat zagrzewał do walki na boisku co dało efekt w końcowej fazie – mówi Karol Kubisz. – Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wydaniu, lecz cieszy wygrana za trzy punkty. Z każdym meczem postaramy się prezentować coraz lepszą siatkówkę – dodał Adam Antoński.

Pozostałe wyniki 1. kolejki 2 grupy II ligi:

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – BAS Białystok 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)

Arka Tempo Chełm – IŁ Capital Huragan Wołomin 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

KS Camper Wyszków – Bzura Ozorków 3:2 (23:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:7)

KS Metro Warszawa – Enea KKS Kozienice 3:2 (25:22, 27:25, 25:27, 19:25, 15:12)

UKS Centrum Augustów – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (19:25, 26:24, 23:25, 25:21, 15:8)

W następny weekend siatkarze MOS Wola zagrają w Kozienicach, gdzie ich rywalem będzie miejscowa Enea KKS.