mobile

Udogodnienia w wolskich parkach

Usprawnienia dla pieszych i rowerzystów w parku Moczydło, nowe huśtawki i  multimedialny kiosk z informacją turystyczną w parku Szymańskiego oraz nowe ławki i donice kwiatowe w parku Sowińskiego – to kolejne projekty zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.

Informacja prasowa
Udogodnienia w wolskich parkach

Zakończyła się realizacja czterech projektów z budżetu partycypacyjnego, które dotyczyły wolskich parków. Jednym z nich jest instalacja multimedialnego kiosku do informacji turystycznej, który mieści się w parku Szymańskiego, od strony ulicy Elekcyjnej. Maszyna jest częścią ogólnowarszawskiego projektu „Virtualna Warszawa", który pomaga osobom niedowidzącym lub niewidomym, lepiej korzystać z atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto. Może on jednak służyć wszystkim zainteresowanym. - W kiosku uzyskamy informacje dotyczące samego parku oraz jego okolicy. Dzięki zamontowanej obok wypukłej mapie terenu, a także dzięki komunikatom głosowym, korzystać będą mogły z niego również osoby niewidome lub niedowidzące – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Również w parku Szymańskiego zrealizowano projekt, dzięki któremu od strony ul. Elekcyjnej pojawiły się trzy podwójne huśtawki, zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach. - Pomysłodawczyni projektu wskazywała, że placów zabaw dla dzieci w średnim wieku jest sporo, natomiast na terenie parku brakuje miejsca, gdzie świeżo upieczone mamy mogłyby bawić się z swoimi małymi, jeszcze nie chodzącymi, pociechami. Z myślą o nich, powstały specjalne huśtawki, dostosowane do ich potrzeb – mówi burmistrz Strzałkowski.

Ze zmian, jakie zaszły w parku Moczydło, będą natomiast zadowoleni piesi i rowerzyści. Za pieniądze pochodzące z budżetu partycypacyjnego, udało się tutaj poprawić przebieg dróg rowerowych oraz wyremontować chodniki i wybudować nowe, w miejscach gdzie do tej pory znajdowały się wydeptane ścieżki.

Z kolei w parku Sowińskiego pojawiło się 20 nowych donic kwiatowych, ławki, zmodernizowane zostały również wejścia od strony ul. Elekcyjnej.

Źródło: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda