mobile
REKLAMA

Ulica Broniewskiego „rozdarta” na pół

Podróżując przez Polskę nieraz widać, gdzie kończy się teren jednej gminy, a zaczyna drugiej. Widać to po tym, jak nagle zmienia się jakość drogi. Z podobną sytuacją, choć może nie jest ona bardzo drastyczna mamy do czynienia w przypadku ulicy Broniewskiego, która biegnie przez dzielnicę Żoliborz i Bielany. Jak wskazuje radny dzielnicy Bielany, Ryszard Zakrzewski jakoś nawierzchni jest różna w zależności od tego, której dzielnicy dotyczy. – Wcześniej wyremontowano nawierzchnię części ulicy Broniewskiego biegnącej w Dzielnicy Żoliborz, ale kompletnie zapomniano o remoncie nawierzchni na Bielanach – wskazuje w interpelacji. Czy ulica w części leżącej na Bielanach przejdzie remont?

 

Natalia Karcz - Kaczkowska
Ulica Broniewskiego „rozdarta” na pół

Ulica Broniewskiego biegnie przez dwie dzielnice, Żoliborz i Bielany. Jest to jedna z głównych arterii na Bielanach. Dziś wg radnego Ryszarda Zakrzewskiego część jezdni leżąca na Bielanach powinna przejść generalny remont.

Zwracam się do Zarządu Dzielnicy o podjęcie jak najszybszych działań w sprawie wykonania prac remontowych zniszczonej nawierzchni ul. Broniewskiego (głównej arterii dzielnicy Bielany) na odcinku od Trasy Armii Krajowej do ul. Reymonta. Wcześniej wyremontowano nawierzchnię części ulicy Broniewskiego biegnącej w Dzielnicy Żoliborz, ale kompletnie zapomniano o remoncie nawierzchni na Bielanach” – pisze radny w swojej interpelacji.

Jakie są szanse na znaczącą poprawę jakości nawierzchni?

Stanowisko Zarządu Dróg Miejskich, bo to ostatecznie do tej instytucji została skierowana interpelacja radnego, jest dość jednoznaczne. „Widzimy potrzebę remontu ul. Broniewskiego, jednak będzie on możliwy w przypadku otrzymania odpowiednich środków finansowych. Do czasu przeprowadzenia remontu, nawierzchnia będzie na bieżąco naprawiana w ramach prac utrzymaniowych” – czytamy w odpowiedzi ZDM-u. Jednocześnie ZDM stara się wyjaśnić jak wygląda hierarchia wykonywania remontów dróg.

Ustalając kolejność remontów, kierujemy się m.in. stanem technicznym i potrzebami związanymi np. ze zmianą organizacji ruchu. Dlatego w ostatnich latach na Bielanach przeprowadziliśmy m.in. remonty ul. Jarzębskiego i al. Zjednoczenia, a także ciągu ulic Podczaszyńskiego, Perzyńskiego i Rudnickiego. W naszej ocenie, kolejnym priorytetem powinien być remont ul. Romaszewskiego, dążymy do tego by udało się go przeprowadzić w 2024 r.”

W związku z udzieloną odpowiedzią przez ZDM zapytaliśmy radnego Zakrzewskiego czy zapowiedź remontu ul. Romaszewskiego, może być pewnym pocieszeniem w tej sytuacji?

- O remont ul. Romaszewskiego (wcześniej Duracza) upominam się już od około 13 lat. Złożyłem wiele interpelacji w tej sprawie. Zawsze otrzymywałem odpowiedź, że to priorytet. Jednak do dziś tego remontu nikt nie widział. Dlatego nie wierzę w to, że w najbliższym czasie zostanie wyremontowana ul. Broniewskiego – mówi w rozmowie z nami radny dzielnicy Bielany, Ryszard Zakrzewski.

 

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda