mobile

Ursynowskie Dyktando już dziś!

Dzisiaj, 22 listopada br., punktualnie o godz. 11.00, wszyscy miłośnicy pięknej polszczyzny, bez względu na swój wiek czy wykształcenie mogą zasiąść przed komputerem, by sprawdzić swoją znajomość ortografii i interpunkcji. Zapraszamy serdecznie na XV Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego po raz kolejny przygotowane przez prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Śledzić można je będzie na  stronie organizatora i urzędowym profilu FB. Zapraszamy serdecznie!

inf. prasowa
Ursynowskie Dyktando już dziś!

- Ursynowskie Dyktando to wydarzenie dla tych,  którzy kochają mowę ojczystą i chcą sprawdzić się pisząc trudne dyktando przygotowane przez ekspertów. Przez lata nasze dyktando zyskało rangę wydarzenia ogólnokrajowego. Ze względu na pandemię koronawirusa jego  piętnasta odsłona będzie w nowej formule - zachęcam wszystkich mieszkańców do śledzenia tegorocznych potyczek z językiem polskim w internecie - mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Ursynowskie Dyktando w tym roku jest nietypowe, bo tylko online. Niestety pandemia koronawirusa zmusiła Urząd do rezygnacji z organizacji wydarzania w dotychczasowej formule, nawet przy zmniejszonej liczbie uczestników w sali. Jedynie, niejako symbolicznie, w sali usiądzie, by napisać tekst dyktanda, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Robert Kempa.

Organizatorzy liczą jednak na to, że i tym razem nie zawiodą się Państwo przygotowanym na tę okazję tekstem i będą się z nami dobrze bawić. Tegoroczne Dyktando nie będzie konkursem i nie zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii – Ursynów 2020 w żadnej kategorii, a statuetki i nagrody będą czekać  na Państwa do przyszłego roku.

Transmisja rozpocznie się o godz. 11.00, a dyktando ok. 11.10. Organizatorzy zakładają, że potrwa ono do ok. 11.45. Po piętnastominutowej przerwie organizatorzy przeanalizują wspólnie tekst dyktanda, a następnie odbędzie się tradycyjnie publiczna rozmowa o języku polskim pomiędzy prof. Bralczykiem a doc. Majkowską z możliwością zadawania pytań przez uczestników na specjalnie przygotowanym czacie. Około godziny 14.00 planowana jest publikacja na stronie www.ursynow.pl prawidłowo napisanego tekstu tegorocznego dyktanda.

 

 

 

Źródło: UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda